Sohbet Girişi

Türkiye'nin en iyi sohbet odaları

Masaüstü için mirc indir.

Yediden yetmişe kacamak sohbet

Yediden yetmişe kacamak sohbet

Yediden yetmişe kacamak

Kacamak Sohbet ortamlarina cocuklar bile giriyor artık. Peki cocuklar icin güvenilir bir yer mi bu ortamlar. Cocuklari korumak icin ne yapilmali.Cocuklarin böyle ortamlara girmesine ne kadar izin verilmeli. Onlari korumak icin anne baba olarak ne yapilmali.Bütün bu sorularin cevabini bulmak sizin elinizde aslinda. Mesela kendinizin yasamak istemeyecegi bir seyi cocugunuza yasatmayin.
Cocuklariniza  herşeyi anlatmalisiniz. Böyle ortamlar da basina gelebilecekleri sonrasin da geri dönüsü olmayacak hatalar yapabileceklerini bilmeliler. Baslarina kötü bir sey gelebilir ve telafisi olmaz. Cocuklar sanal dünyanin kötülüklerini bilemezler. Her sey onlara toz pembe olarak gözükür.
Kacamak ve chat ortamlari cocuklara renkli gelebilir. Cünkü daha hayal dünyasin da olur cogu. Kendilerini olmak istedikleri biri gibi gösterebilirler.Karsisindakini ise kendi isteği gibi görebilir yada onun anlattigi gibi. Söylenen her söze inanabilirler.Sonrası yalanlar ve pismanliklar tabiki. Böylelikle cocuklar sanalla birlikte yalan söylemeyi kandirmayi da ögrenmis olurlar.Bir kere girince insan bagimlilik yapacagi icin sonrasin da ne söylerseniz söyleyin bu ortamlar da bulunmaktan vazgecemezler.
Bence cocuklarin olacaklari yer bu ortamlar degil. Birakin cocuklar teknoloji den uzak dursunlar. Birakin  disar da dizleri kanaya kanaya oynamayı ögrensinler.Cünkü hic biri bir daha cocuk olamayacak.


1 Yorum

  1. Lisbeth

    Şubat 10, 2016 at 5:01 am

    qüzel paylasm

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir