Sohbet Girişi

Türkiye'nin en iyi sohbet odaları

Masaüstü için mirc indir.

Sivilce Nasıl Geçer

Sivilce Nasıl Geçer

Sivilceler ergenlik çaglarin da vücudun hormon dengesinin degismesiyle sorun haline gelmekle birlikte zaman icin de kendiligin den azalmaktadir. Yagli cilt yapisina sahip olan kisiler de sivilce sorunu hayat boyu devam edebilmektedir. Sivilceleri geçirmek için dogal bitkisel malzemeler den olusan maskeler kullanabilir ya da etkili sivilce kremlerini tercih edebilirsiniz.

Sivilceler Nasıl Geçer

 • Sivilce oluşumunu engellemek için cildinizi her zaman temiz tutmalısınız. Kayisi sabunu kullanarak yüzünüzü temizlemek sivilcelerin ufalmasini ve daha hizli iyilesmesini saglar.
 • Elma veya üzüm sirkesini suyla karistiri her gün sivilcelerinizi bununla temizlerseniz kissa bir süre icin de sivilceleriniz den kurtulabilirsiniz. Cildinize sirke sürdükten sonra günese  cikmamaya özen göstermelisiniz. Gece uygulanmasi daha uygundur.
 • Antibakteriyel özelligi sayesin de limon suyu sivilce tedavisin de siklikla kullanilmaktadir. Limon suyunu pamuk yardimiyla cildinize uyguladuktan sonra 5 dakika bekleyip ardin dan temizlemek ve sivilcelerinizin daha hizli sönmesini saglar.
 • Lavanta ve kekik suyu sivilceler üzerin de etkilidir. Yatma dan önce pamuk yardimiyla sivilcelerinizin üzerine lavanta veya kekik suyu sürerek sivilceleriniz den kurtulabilirsiniz.
 • Antibakteriyel özelliği nedeniyle bal sivilceleriniz üzerin de oldukca etkilidir. Bal ayrica cildinizin nem dengesini de korur.

1 Yorum

 1. elif erdogan

  Şubat 16, 2016 at 6:35 am

  yirmi üc yaşına kadar cok sivilcem var ya deli olduydum

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir