Sohbet Girişi

Türkiye'nin en iyi sohbet odaları

Masaüstü için mirc indir.

Sertleşme sorunun sebebleri nelerdir

Sertleşme sorunun sebebleri nelerdir

Sertleşme sorunun sebebleri nelerdir. Bilimsel veriler erkeklerin yarisinin hayatlarinin herhangi bir döneminde en az bir kez hafif ya da siddetli sertlesme sorunu yasiyor. Yapilan calismalar da yas ilerledikce sertlesme sorunu siklasir.

Sertlesme sorunu nedir

Sertlesme sorunu bir erkegin sürekli veya tekrarlayan bicimde cinsel iliski icin yeterli sertligi saglayamama veya sertligi sürdürememe durumudur.

Sertlesme sorunu sik görülen bir durum mudur

Bilimsel veriler erkeklerin yarisinin hayatlarinin herhangi bir döneminde en az bir kez hafif ya da siddetli sertlesme sorunu yasadigini göstermektedir. Yapilan calismalarda yas ilerledikce sertlesme sorununun artigini görmekteyiz. Türkiye de yapilan tarama calismasinda 40-70 yas arasi sertlesme sorunu %69 oranin da olmasina ragmen siddetli sertlesme sorunu olan % 9-10 luk kismidir.

Sertlesme sorunu nelerden kaynaklanmaktadir

1980 li yillara kadar sertlesme sorununun çogunlukla psikolojik ruhsal kaynakli oldugu düsünülürken günümüz de organik fiziksel sebeplerin daha fazla oldugu görülmüstür. Yani sertlesmenin olabilmesi icin gerekli hormon sinir damar ve adale sisteminde meydana gelecek bozukluklar sertlesme sorununa yol acabilmektedir. Sorunun kaynagi sadece fiziksel olabileceği gibi hem fiziksel hem de psikolojik olabilmektedir.


2 Yorumlar

 1. volkan

  Ağustos 7, 2015 at 4:50 pm

  selam 2yildir evliyim ara ara sertlesme sorunu yasiyorum doktorada gittim ama bi fayda olmadi

  Cevapla
 2. Mic

  Ağustos 7, 2015 at 7:55 pm

  Benimde bu konuda sorumlarim var ne yapmaliyim

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir