Sohbet Girişi

Türkiye'nin en iyi sohbet odaları

Masaüstü için mirc indir.

Putin Getirdiği Yasakla Kendi Halkını da Vurdu

Putin Getirdiği Yasakla Kendi Halkını da Vurdu

Putin 19 Türk Turizmciye Getirdiği Yasakla Kendi Halkını da Vurdu.
Rusya da faaliyet gösteren Türkiye baglantili 19 turizm firması men edildi. Sektör temsilcilerine göre Putin Türkiyeye ceza vermek isterken kendi halkini cezalandirdi.

Rusya Federal Turizm Ajansinin Türkiye ile baglantisi olan 19 turizm firmasinin tüzel kisi statüsünü iptal etmesi hem Rusya hem de Türkiyenin turizm hareketliligini etkileyecek. Aralarin da en büyük turizm sirketleri Pegas Anex ve Coralin da bulundugu 19 firmayi Rusya da faaliyet yürütmekten men etmesini çok entersan bir karar olarak degerlendiren Türkiye Otelciler Federasyonu Baskani Osman Ayik Rus ucaginin düsürülmesinin ardin dan Rusya Devlet Baskani Vladimir Putin Türkiyeye yönelik bir cok yatirim karari aldiklarini aciklamisti. Bu hamle ile son halka da tamamlanmis oldu dedi.

İC PAZARDA DA VARLAR

Yasak getirilen firmalarin neredeyse tamaminin sadece Türkiyeye turist göndermediginin altini cizen Ayik Hindistana da Taylanda da Ruslari gönderiyor. Ayrica bu firmalar Rusya icinde de turizm faaliyetleri yürütüyor. Kirima da Sociye de Ruslar icin turlar düzenliyor. Putin aldigi bu kararlarla Türkiyeyi cezalandirmak isterken aslin da kendi halkini da cezalandiriyor. Bu karari hangi mantikla aldi yorum bile yapamiyorum. Putin anladigim kadariyla kendi halkina da 2016 da hic bir yere gitmeyin. Eviniz de oturun demek istiyor galiba ifadelerini kullandi.

OTEL FİYATLARI YERLERDE

Artik 2016 da hic Rus turist gelmeyecekmis gibi hareket etmek gerektigini belirten Osman Ayik Bütün cözümler bu plan üzerin den yürütülmeli. Daha önce den anlasmalar yapilmis otellere de Rus turistler gelemeyebilir. Resmen tur firmalarinin is yapmalari engellendigi icin yeni pazarlar üzerin de cok hizli bir sekilde calismali dedi. Tur operatörlerine getirilen yasagin en cok Türkiyedeki otelcileri etkileyeceginin altini cizen Turistik Otelciler İsletmeciler ve Yatirimcilar Birligi Baskani Tİmur Bayindir Ruslar gelmezse baska ülkeler den daha fazla turist cekmeye calisacagiz. Türkiye 35 milyon turist agirliyor Bunun 4 milyonunu Ruslar olusturuyor dedi. Son gelismelerin ardin dan daha fazla fiyat kirip kirmayacagini sordugumuz Bayindir cok fiyat kirilacigini zannetmiyorum. Cünkü fiyatlar zaten yerlerde seyrediyor. Pazaralanan tesislerin hakki degil bu fiyatlar. Gelismeler bu sekilde devam ederse zorluk icin de olan otellere en azin dan borc erteleme firsati verilmeli diye konustu.

RUS HALKINA YENİ YIL HEDİYESİ!

Söz konusu kararin ardin da Rusyadaki turizm cevreleri de sert tepki gösterdi. Rusya Turizmciler Birligi Sözcüsü İrina Türine İnterfaks ajansina yaptigi aciklamada yeni yil öncesinde alinan bu karar da en kötü zamanlama secildi. Tüm işyerlerinin 10 günlük tatile girmelerine bir gün kala böyle bir kararıin alinmis olmasi paratez icerisin de halkimiza olabilecek en iyi hediye anlamina geliyor. Rusya capinda tüm turizm sektöründe su anda panik havasi esiyor. Cünkü adi gecen firmalar sadece Türkiye istikametin de degil diger yabanci ülkeler ve Rusya icin de de tur satiyordu. Simdi tüm tur operatörleri telefonlara sarilmis simdi ne olacak’sorusuyla bizi bombardimana tutuyor dedi.


5 Yorumlar

 1. Akira

  Ocak 2, 2016 at 2:33 am

  Gelmesinler,bizim halkımız ucuza tatil yapsın arkadaş.Rus turistin geceliği 50 dolara kaldığı yerde Türk turist 200 dolara kalıyor.Birazda biz gülelim arkadaş

  Cevapla
 2. kimsin

  Ocak 2, 2016 at 2:35 am

  paylasim icin tesekkurler

  Cevapla
 3. YILMAZ

  Ocak 2, 2016 at 2:44 am

  bu adam napmaya çalışuyor çözemedim

  Cevapla
 4. ust_dzy_yntciM

  Ocak 2, 2016 at 2:46 am

  Tasvip etmediğimiz davranışlar bunlar… 🙂

  Cevapla
 5. Osman

  Ocak 2, 2016 at 2:53 am

  Ah ah dur bakalım daha neler olacak. Admin güzel yorumlamışsın

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir