Sohbet Girişi

Türkiye'nin en iyi sohbet odaları

Masaüstü için mirc indir.

Oruçluyken susamamak uygun ne yapılmalı?

Oruçluyken susamamak uygun ne yapılmalı?

Oruçluyken Susamamak Uygun Ne Yapılmalı? Ramazan ayının yaz sıcaklarına paraşütle atlamak gelmesi için vücudun su ihtiyacı artmakta ve oruç nemini kaybetmeyen kişiler daha artı zorlanmaktadır.

Oruçluyken Susamamak Amacıyla Ne Yapılmalı

 

Ramazan ayının yaz sıcaklarına balya gelmesi amacıyla vücudun su ihtiyacı artmakta ve oruç kuvvetli kişiler bir kat daha pozitif zorlanmaktadır. Gün baştan başa su içeren ihtiyacı giderilmeyen vücudun iftar ve sahurda davet duyduğu sulu miktarı verilmelidir.

 

Oruçluyken susamamak dolayı sahurda yediğiniz yiyeceklerin susatmaması ve dönem -da mideyi hasta etmeyecek türden olması gerekmektedir. Üniversitelerin Besleme ve Gıda uzmanları oruçluyken susamamak karşı yapılması gerekenleri sıralıyorlar.

 

Dönem -de susamamak amacıyla önde gelen düzen iftardan devam sahura öyle gitgide sıvı gıdalar tüketmektir. Sahur vaktine pek aralıklarla tüketilen sulu, meyve ve akıcı gıdalar dönem halinde kaybettiğiniz sıvıyı tekrardan almanızı sağlayacaktır.

 

İftardan sahura o kadar su ile ilgili içmeyip, sahurda ferah sulu meşrubat en uç yanlış amma davranıştır. Birdenbire bolca su içilmesi vücudun suyu gerektiği olası değerlendirememesine ve bundan dolayı vücuttan atmasına sebep olacaktır. Bu sebeple iftar ve sahur arasında minimum 2 litreye aşina su kayıtlı aralıklarla tüketilmelidir.

 

Oruçluyken susamamak için sahurda hafif gıdalar düşkünlük edilmelidir. Yaz sıcaklarının hem de etkisiyle gündüz boyu terleyen ve ağır susayan bedeninizi ağır gıdalar tüketerek daha artı zorlamamanız gerekmektedir. Sahur sofranızda kavurma, kızartma, kaba tuzlu ve tatlı gıdaları uzaklaştırmalısınız.

 

Angarya, vücudunuzdaki suyun bitmiş atılmasına ve şiddetli istek çekmenize yükselme olacaktır. Oruç tutarken fiziksel aktiviteleri çap aza indirmeli ve terlememeye endişe göstermelisiniz. Pamuklu ve zayıf kıyafetler atamak, temiz ortamlarda zaman geçmek keza oruçluyken susamamak amacıyla yapılabilecekler arasındadır.

Sagliksiteniz.Com

Oruçluyken susamamak uygun ne yapılmalı?

21 Haziran 2015 – 17:19:06 2 Açıklama 2.605 okunma 0 beğeni
Etiketler: oruç, oruçluyken susamamak dolayı, oruçta susamamak göre, ramazan
Izah yaz Faydalı buldum0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir