Sohbet Girişi

Türkiye'nin en iyi sohbet odaları

Masaüstü için mirc indir.

Oruçluyken spor yapılmalı mı?

Oruçluyken spor yapılmalı mı?

Oruçluyken Spor Yapılır Mı? Ramazan ayında kaygı edilen sorulardan bir diğeri oruçluyken spor yapılıp yapılamayacağı. Oruçluyken spor sahip olmak dindar yönden bazı mesele yaratmasa hem boylu boslu süreler boyu aç kalacağınız için bayağı zorlayıcı yaklaşık ayla dönüşecektir.

Oruçluyken Spor Yapılır Mı?

 

Ramazan ayında merak edilen sorulardan amma diğeri oruçluyken spor yapılıp yapılamayacağı. Oruçluyken spor bulunmak dinsel yönden bazı basım yaratmasa hem de yüksek süreler boyu anlamsız kalacağınız göre epeyce mecburi yaklaşık hale dönüşecektir.

 

Oruçluyken spor kullanma zorunluluğunuz var ama spor programını alt düzeylerde tutup kendinizi zorlamamaya çalışmalısınız. Abartılı su kayıplarından kaçamak yapmak spor yaparken önceliğiniz olmalıdır. Son Evreler iftardan sonra gün halinde kaybettiğiniz akıcı miktarını telafi yapmak karşı kasılmış miktarda koyu aralıklarla su tüketmelisiniz.

 

Ramazan ayında spor etmek kilo vermenize pozitif yönde katkılar sağlayabilir. Oruçluyken yapacağınız spor faaliyetleri metabolizmanızın daha acele çalışmasını sağlayacak ve yağ yakmanızı sağlayacaktır. Aşırı sporlar yerine iftardan 1 saat öncelikle tempolu yürünecek mesafe yapmanız hem kilo vermenizde epeyce egemen olacaktır.

 

İftardan iki vakit sonuç yürüyüşe çıkmanız yediğiniz besinleri sindirmenize yardımcı olacak ve metabolizmanızın çalışmasını sağlayacaktır. Sabahleyin saatlerinde egzersiz yada aerobik bulunmak gün -de kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayabilir. Oruçluyken yapılacak spor, sabahleyin saatlerinde yapıldığında bir kat daha iktidardaki olacaktır. Öğle saatlerinde yapı şekerinin düşmesi sonucu davranmak zorlanır ve bünyeniz zıt yönde ayıraç verebilir.

 

Uzun süredir spor yapmayan ve ramazanda spor yapmaya başlayan kişilerin kendilerini yormadan derece derece vücutlarını spora alıştırmaları önemlidir. Ansızın ağır şekilde spor yapmaya başlamak sağlığınız açısından negatif durumların ortaya çıkmasına yükseliş olabilir.

 

Uzmanlar ise bu konuda us ayrılığına düşkün durumdalar. Oruç zira aç kalan bünyeye spor uygulandığında huy şekeri ve metabolizmayla ilgili sıkıntılar çıkabileceği ile yaklaşık uyarılar mevcut. Yaz aylarına paraşütle atlamak yeni başlayan ramazanda bunun gibisi sulu kaybı keza eklendiğinde spor bulunmak vücudunuz amacıyla kaba zorlayıcı olacaktır. Yalın egzersizler ve yürüyüşler iftardan sonrası göre önerilmektedir.

Sagliksiteniz.Com

Oruçluyken spor yapılmalı mı?

1 Temmuz 2015 – 20:49:15 Izah Dalgın 334 okunma 0 beğeni
Etiketler: oruç, ramazanda spor, spor
Tanımlama yaz Yardımcı buldum0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir