Sohbet Girişi

Türkiye'nin en iyi sohbet odaları

Masaüstü için mirc indir.

Oğlak Burcu

Oğlak Burcu

Oğlak Burcu

Oğlak Burcu

Yönetici Yıldızınız: Satürn (Disiplin ve düzenlilik)
Grubunuz: Toprak, negatif
Burcunuzun cinsiyeti: Dişi
üstün yeteneğiniz: Karar ve direniş
özelliğiniz: Dürüstlük
Emeliniz: Yükselmek
Amacınız: Yükseğe ulaşıp başta kalmak
Anahtar Sözcüğünüz: önlemci
Yenmeniz gereken huyunuz: Fazla meraklılık
Uğurlu gününüz: Cumartesi
Uğurlu sayılarınız: 8, 9, 62, 122, 7544
Uğurlu taşınız: Lal
Uğurlu renkleriniz: Kurşuni, koyu kahverengi, nefti
Uğurlu çicekleriniz: Siyah gül, kadife çiçeği, kamelya
Uğurlu kokularınız: Kamelya, cam, fulya
Hoşlandığınız müzik: Halk Müziği
Olası hastalıklarınız: Diz, deri, cilt ve sindirim sistemi hastalıkları
çok iyi anlaştığınız burçlar: Boğa, Başak
iyi anlaştığınız burçlar: Balık, Akrep, Yay
Kötü anlaştığınız burçlar: Koç, Yengeç, Terazi
Ne iyi ne kötü: ikizler, Aslan
Başarılı olacağınız meslekler: Madencilik, çiftçilik, mimarlık, planlamacılık, ormancılık, askerlik, doktorluk, kimyagerlik, dişçilik, berberlik, güzellik uzmanlığı, devlet memurluğu, kuyumculuk
Burcun ünlüleri: Ava Gardner, Benjamin Franklin, Elvis Presley, Federico Fellini, Filiz Akın, Isaac Newton, Marlene Dietrich, Martin Luther King, Semra özal

GENEL öZELLiKLER

Oğlağın hayatı iki devreye ayrılır. 30 yaşından öncesi ve sonrası. Bu yaş, doğumunda etkili olan Satürn`ün devir zamanıdır. Bu gezegen Güneş etrafındaki turunu tamamlamak için 29 yıl ve 167 güne ihtiyaç duyar.
ilk 30 yılda Oğlak kendini bir arayış içinde bulur.
Burcuna adını veren Oğlağın emin adımlarla dik duvara tırmanışından, bu dönemde eser yoktur. Kendinden emin değildir. Bir erkek keçi kadar tehlikelidir.
30 yaşından sonra Oğlak, gençliğinde kendisine çok pahalıya mal olan deneyimleri yerli yerine oturtur. Yani o, tam anlamıyla “sonradan açılan” biridir. Karşı cinsle ilişkiyi genelde “gerçek bir gecikme” ile keşfeder ve mesleki başarıları diğer burçlardan daha geç ortaya çıkar. Denilebilir ki hayatı ciddi bir mesele olarak görmesi onu başarı merdiveninin zirvesine çıkarabilir.
Dışarıdan bakınca kendinden emin, güçlü, sarsılmaz ve mesafeli görünür, ama içinde özen, sevgi ve ilgiye özlem duyar.
Hastalık derecesinde hassastır ve kendini sükunetle dış dünyadan soyutlar. Duygularını göstermek bu burçta doğanlar için doktorluk mesleğinin zorluklarıyla kıyaslanabilecek bir meseledir.
Oğlak titizliğiyle tanınır, her şeyi çok fazla ciddiye alır. Sözlerini vaktinde yerine getiren ve yapılmış anlaşmalarda güvenilebilecek biridir. Yalan, iki yüzlülük ve riyakarlık onun için şeytan işidir. idealleri gerçeklik, değerler, doğallıktır. Yüzeysellikten ve yapay olan her şeyden nefret eder.
çoğu insan titiz ve zorlu Oğlağı sıkıcı bulur. O da bunu bilir ve bundan acı duyar. Korkunç bir mizah gücüyle tepki verir, kendi zayıflıklarını teşhir etmekten çekinmez. Kimse de ona karşı çıkamaz ve birlikte olduğu insanların zayıflıklarını yakıcı bir alayla eleştirir. Bu yüzden sürekli tepki alır.
Diğer burçların yanında Oğlağı iki özellik iyi tanımlar; sabır ve mantıksızlığa karşı hassasiyet. ikisi birlikte Oğlağın olayları ve insanların hayret edilecek kadar çok bir görüşle anlamasına yardın eder. Buna rağmen pek şanslı değildir. Kendini, kendi kurduğu hapishaneden serbest bırakmayı ne kadar isterdi…Yine de bunu nadiren yapabilir.
Oğlağın iyilik perisi, zamanıdır. Tüm muhaliflerini bertaraf etmeye yardım eder. Oğlak burcunda doğanlar zamanı çok iyi kullanır. Bir hamlenin nasıl planlanacağını iyi bilir, bunu meslekte, toplumda ve aşkta kanıtlar. Oğlağın parolası azimdir. Temel sözü ise”ben organize ediyorum.”
Oğlak yaptığı şeyi titizlikle yapar. Kararlar daima aşırıdır, hiç bir ayrım yoktur. Oğlağın en zayıflığı kibirdir. Dünyayı savaştan, anarşi ve ahlaki çöküntüden kurtarmak isteyen insanlar hep bu burçta doğmuşlardır. Bu konuda kararı, ancak konuya uzmanca hakim olduğunda verir. itiraza tahammül edemez. Başkalarının eleştirileri onu niye ilgilendirsin ki! Oğlak hava kirliliğine karşı savaşmak için her şeyi yapar.
şüphesiz, bu bir abartıdır ve bir Oğlakla beraber yaşayan kişi onun yapısını”karanlık” yönünü tanımıştır: Oğlak hoşgörüsü olmayan biridir. Kendisine karşı çıkılmasına hiç katlanamaz. Onun zeka ve mantığına hitap etmek daha akıllıca bir iştir. Eğer Oğlak hafifçe gülümsediyse, artık tehlikeli değildir.
O, alışkanlıkların insanıdır ve kendini en çok, kat ettiği yolda iyi hisseder. Güven dolu bir rutinlikte hissizleşip, hantal ve kuruntulu bir işkoliğe dönüşebilir. Toplumda nazik ve hoş sohbet biri olarak bilinir. Kendini hemen öne atmaz. Ona yaklaşmak kolay değildir, ancak onu bir arkadaş olarak kazandığınızda, Zodyak`taki tüm burçlar arasında daha güvenilir birini bulamazsınız.
Oğlak sabırlı ve çalışkan bir işçidir. Sınır tanımayan bir hırsı vardır. Belirlediği amaçlara ulaşmada gösterdiği sabır asla tükenmez. Karar verdiği her şeyi önceden düşünür, analiz eder ve ölçüp biçer. Ulaştıklarıyla uzun süre mutlu olamaz. Daima daha fazla ve yukarı tırmanmak ister. Fikir zenginliği, girişimciliği, ve olağanüstü yetenekleri sayesinde bir sanayi imparatoru olabilir. Cazibesi ya da ilişkileriyle değil, eserleriyle başarılı olur.


10 Yorumlar

 1. ADAMgibiADAM

  Ekim 21, 2015 at 7:23 pm

  Ellerine saglik üstadimmm

  Cevapla
 2. ADAMgibiADAM

  Ekim 21, 2015 at 7:24 pm

  Mersi üstadimm

  Cevapla
 3. buseli

  Ekim 21, 2015 at 7:25 pm

  güzel paylaşım teşekkürler

  Cevapla
 4. ArıMAya

  Ekim 21, 2015 at 7:47 pm

  Amacınız: Yükseğe ulaşıp başta kalmak dediği çok doğruu hep oğlakLarda var

  Cevapla
 5. BERK YILMAZ

  Ekim 21, 2015 at 8:02 pm

  admin yengeç burcunu bekliyorum hadi ama

  Cevapla
 6. DarkeLf

  Ekim 21, 2015 at 9:16 pm

  Paylasım ıcın tesekkurler.

  Cevapla
 7. Zehra

  Ekim 21, 2015 at 9:17 pm

  Oğlaklar için bilgiler 🙂 Paylaşım için teşekkürler

  Cevapla
 8. KiRLi_SaKaL

  Ekim 21, 2015 at 10:24 pm

  Sanki biraz abartılmış. yayıncı bazen eleştirilmeli 🙂

  Cevapla
 9. Emre Özer

  Ekim 21, 2015 at 11:01 pm

  ÖZELLİKLER GÜZEL BİDE UYGULAYABİLSEK:)

  Cevapla
 10. yasmin

  Ekim 24, 2015 at 7:08 pm

  paylaşım süper diper burcları bekliyoruz tşk

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir