Sohbet Girişi

Türkiye'nin en iyi sohbet odaları

Masaüstü için mirc indir.

Nar Kabuğunun Faydaları

Nar Kabuğunun Faydaları

Özellikle de küçüklerin tadına bayıldığı meyvelerden birisi olan narın, sırasıyla aynı kabuğu de şifa dağıtıyor. Nar kabuğunun faydaları ve nar kabuğu nasıl kullanılmalı sizden giren soruları yanıtladık.

Narın kabuğunda kurulu yiyecek değerleri çeşitli gıdanın ve meyvenin yiyecek değerine için çok fazladır. Belirsiz rating da faydaları olan nar kabuğu, doğanın bizlere sunduğu şifaların başında geliyor. Nar kabuğunun sağlığa olan yararları nelerdir ve nar kabuğu nasıl kullanılır gelin bu soruların yanıtlarına hiç durmadan göz atalım.

saymakla sonsuz faydaları yerleşmiş nar kabuğunun en önemli etkisi, antioksidan zengini olmasından karşı kanseri önlemesi ve yaşlanmayı geciktirmesidir. Amma hastalıkların tedavisinde ve hastalıklardan önleme hem de nar kabuğundan yararlanılabilir. Yapılan bilimsel araştırmalar nar kabuğunun birçok şeye yeterli geldiğini gösteriyor.

Nar Kabuğunda oysa Alâmet!

* Nar kabuğu çok yüksek miktarda C vitamini ihtiva etmektedir. C vitamini ihtiyacını nar kabuğundan karşılayabilirsiniz. C vitami zengini nar kabuğu birlikte çocukların büyümesine ahbap olunabilir, yaralanmalar tez yaklaşık şekilde iyileşebilir, kemiklerde ve dişlerde geçindirme ders olur.

* Nar kabuğu yaka ağrılarının ve öksürüğün geçmesine hem yardımcıdır. Nar kabuğunu kurutarak pudra haline getirin ve suya karıştırıp gargara yapın.

* Düzmece hastalıklarının tedavisinde keza etkilidir. Nar kabuğunda ki antioksidan aynı anda kalbin şiddetli daha iyi çalışmasını sağlar ve işlevini ahenkli gibi yerine getirmesine destek olur.

* Nar kabuğu -li kısık diş ve diş etlerine sahip olmak hem mümkündür. Kurutulup barut haline getirilen nar kabuğunu suya karıştırıp gargara yapın.

* Vücudun arınmasını sağlar, aslına uygun bazı detoks etkisi gösterir. Nar kabukları toksik maddelerin vücuttan atılmasına muavenet paha.

* Nar kabukları güneşi bloke etmeye yardımcı olur.

* Saçların hızlı uzamasını sağlar.

Nar Kabuğu Nasıl Kurutulur?

Başta narın çekirdekleri çıkarılmalı daha sonra nar kabuğu abes parçalara bölünmelidir. Arkasında nar kabukları güneşte kurutulup, kurutulan kabuklar soğuduktan netice aroma püskürtücü kaplarda saklanmalıdır.

Nar Kabuğu Nasıl Tüketilebilir?

Nar kabuğu dere iken tüketilebilir. bu ölçüde eğer 100 gram suya 2 gram görmüş geçirmiş nar kabuğu atarak 10 an kadar kaynatılmalıdır. Ama çay bulunmak istemiyorsanız, ufalanmış nar kabuğu tozu beraber suyu karıştırarak gargara yapabilir yoksa bu tozu salata ve peynir gibi yiyeceklere katabilirsiniz.

Sagliksiteniz.Com

Nar Kabuğunun Faydaları

19 Nisan 2015 – 19:40:16 Anlam Devamsız 120 okunma 0 beğeni
Etiketler: nar kabuğu, nar kabuğu faydaları, nar kabuğu nasıl kurutulur, nar kabuğu nasıl tüketilir, nar kabuğu neye edepli kazanç, nar kabuğunun faydaları
Izah yaz Yararlı buldum0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir