Sohbet Girişi

Türkiye'nin en iyi sohbet odaları

Masaüstü için mirc indir.

Karın Ağrısı Tedavisi

Karın Ağrısı Tedavisi

Karın-Ağrısına-Ne-İyi-Gelir

Merhaba degerli kullanicilarim bugun size karin agrisina ne iyi gelir yazimizi paylasacagim. Karin agrisi tip alaninda hastalik adlandirilmaz hastalik belirtileri dalinda yer almaktadır. Karin agrisi sikayeti ciddi bir hastaligin belirtisi olabilecegi gibi sadece ayaklarin ve bel bölgesinin üsütülmesinden kaynaklanıyor olabilir. Bu sikayete bir sürü sebep sayabiliriz. Ayrica karin bölgesinin soguga ve islakliga maruz kalmasi ani karin agrisi sikâyetinin yasanmasına yol acabilmektedir.

Karin agrisini giderebilmek icin evde bir cok yüntemler var. Öncelikle karin bölgesini sicak tutmak gerekir. Karin agrisini giderebilmek icin evdeki yöntemlerin arasinda gaz cikarmak ve ayaklari karni sicak tutmak lazim ve usulca masaj yaparak rahatlayabilirsiniz.

İnsanlarimiz arasinda vücutlarimizin herhangi bir bölümünde agri hisseddigimiz anda ilk aklimiza gelen sey agri kesici kullanmaktir. Karin agrisi icin doktor önerisi olmadan asla ilac kullanmayalim. Cünkü oldukca tehliklei durumlara yol acabilir.

Karin Agrisi Nedenleri

Ayaklarin üsütülmesi olan gaz cikaramama gibi adet gibi bircok farkli sebep kari agrisi olmasini tetikleyebilir. Özellikle ani kramplar halinde hissedilen karin agrilari icin vakit kaybetmeden doktora
gidilmelidir.

Kari Agriri Belirtileri

Karin agrisi belirtileri diye bir siniflandirma yapmak gerekirse bu sikayetin hastalik olmamasin dan ötürü mümkün olmayacaktir. Daha oncede dedigimiz gibi karin agrisi bir takim hastaliklarin belirtisidir. Kisnin tuvaletini tutma gida ya alerjisi besin zehirlenmesi böbrek tasi adet kanamalari gibi problemlerin karin agrisini tetikleyici etkisi oldugunu söyleyebiliriz.

Karin Agrisi Tedavisi

Karin agrisi tedavisinde bitki caylarinin tüketilmesinde önemli bir rol oynamaktadir. En önemlisi kusburnu bitkisi üsütme sorunlarin dan olusan karin agrisi ve mide bulantisi belirtileri icin cok yararli olmaktadir.

Soguga maruz kalmayan kisilerin karin agrisi cekenlerin yedigi birseyin dokundugundan karin agrisi sikayeti olabilir. Gidalarin bagirsaklari bozarak isale yol acmasi da mümkündür. Cözümü ise tuvalete gidilmelidir. Siz de konu hakkindaki yorumlarinizi paylasabilirsiniz bizle.


4 Yorumlar

 1. ZORMAVi

  Ağustos 5, 2015 at 5:15 pm

  benim karnım ağrımıyor ki 😀

  Cevapla
 2. ya

  Eylül 25, 2015 at 11:55 pm

  çözüm dr a basvurmak bence

  Cevapla
 3. Mark

  Şubat 7, 2016 at 10:38 am

  harika aciklama olmus bilgi icin tskler

  Cevapla
 4. Mark

  Şubat 8, 2016 at 10:52 pm

  paylasim icin tskler

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir