Sohbet Girişi

Türkiye'nin en iyi sohbet odaları

Masaüstü için mirc indir.

İlkay: “Albenili teklifleri reddettim”

İlkay: “Albenili teklifleri reddettim”

Almanya Birinci Futbol Topu Ligi (Bundesliga) takımlarından Borussia Dortmund beraber sözleşmesini uzatan Türk asıllı Alman milli oyuncu İlkay Gündoğan, başka takımlardan hoşça teklifler almasına olduğu halde sarı-siyahlı takımda kalmaya karar verdiğini söyledi.

Gündoğan, Alman Bild gazetesine yaptığı açıklamada, tamamlama dönemde üstünde giden nakil haberlerine misilleme vermemenin fay anlaşılmalara iletişim açabileceğinin bilinçli olsa keza bütün türlü spekülasyona anlam almak yerine, sezonu barışsever bir şekilde sona erdirmek istediğinden sessiz kaldığını ifade etme etti.

Sarı-siyahlı takımla olan sözleşmesini yenileyen Gündoğan, “Kulübümün ayrıca bildiği ağır cazip teklifler aldım. Başka kasti şekilde Borussia Dortmund ’dan yanlamasına kararlılık verdim” dedi.

Kamuoyunda kısmen fay anlaşıldığından bahseden ve hiçbir suretle paraya rüçhan hakkı vermediğini savunan 24 yaşındaki orta bilim dalı oyuncusu, “Ailem ve ego, görüşmeler iken Borussia Dortmund’a ters defalarca açık yürekli davrandık” ifadelerini kullandı.

Kicker dergisine da açıklamalar hem bulunan Gündoğan, sözleşmesini 2017’ye çok uzatmasının iki tarafın keza yararına olduğunu belirterek, “Sonuç Olarak kendine güven futbola ve performansıma odaklanırım. Kulüp hem alternatif biraz takıma aktarma olursam saygın biraz başarı belgesi alacağını bilir” değerlendirmesini yaptı.

Nisan ayında sözleşmesini uzatmayacağını açıklamasına olduğu halde öbür hafta kontratını, 30 Haziran 2017’ye böylece yenileyen Gündoğan, bu açıklamayı yapmasının, takımda kendisini iyi hissetmemesinden yoksa mutsuz olmasından kaynaklanmadığını da vurguladı.

Transferde Gündoğan’ın ismi Bayern Münih, Manchester United, Barcelona ve Paris Saint Germain birlikte anılmıştı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir