Sohbet Girişi

Türkiye'nin en iyi sohbet odaları

Masaüstü için mirc indir.

HAFTANIN ÇİÇEĞİ

HAFTANIN ÇİÇEĞİ

Haftanın Çiçeği Melike Zaman;

Çocukluğundan beri el sanatlarına ağır amatör biri fakat özellikle metallerle uğraşmanın çok bir tutkusu olduğu birlikte başlıyor sözlerine. Yaptığı şeyi alım satım gibi hiçbir görmemiş, ve devam bu hayatının bazı parçası olmuş.
Gerçekte kuyumculuk ile uğraşmaya çocukluğunda başlamış Melike Bayan.

Teller, doğuştan olan süstaşları ve doğadaki her şeyi takıya dönüştürüp aşırı taşımak vazgeçemediği bazı şey. Amma sevgi haline gelen bu uğraşını eğitim hayatında de sürdürmüş. 2004 yılında Muğla üniversitesi takı tasarımı ve süstaşları bölümünde önlisans eğitimi alarak meziyetini eğitimi beraber taçlandırmış. 2006-2009 yıllarında Mersin üniversitesi Mücevherat teknolojisi ve tasarımı uzun okulunda takı eğitimi alarak diploma eğitimini tamamlamış. 2009 yılında lisans üstü olduktan netice çeşitli firmaya freelance tasarım desteği vermiş. Türkiyenin önde gelen pırlanta gibi insan firmaları ile çalışıp kuyumculuk sektörüyle deneyim kazanarak, uzun boylu bir süre seramik eğitimi alarak metallerle kullanabileceği katışıksız şeyi öğrenmeye çalışmış. 3 her yıl yapılan bu deneyim aşamasından netice şuan cihangirde home-büro iken kurduğu atölyesinde üretimlerine sürdürme ediyor.

Kuyumcu tezgahına oturup çıktı bundan böyle onun vazgeçilmez tutkusu. Tezgahın başına geçip yaptığı şeyle baş başa kalınca sahiden dünyadan soyutlanıyor aynı hissediyor ve ortaya çıkan ürünleri kelimelerle anlatamayacağı böylece büyük kimi gök veriyor.

Bunları yaparken hissettiği duyguları davet etmek geliyor içimden ve yanıtlıyor;
Takılarımı yaparken hissettiğim iş kıyafetlerinize amacıyla yaklaşık süs tasarlamaktan çok bedeninizi ruhunuzu tamamlayan bazı nesne ortaya çıkartmak. Takı benim için kısım kamaştıran bir meslek.
Bizde kendisine en dürüst dileklerimizle yolunun ve şansının besbelli olmasını diliyoruz. Çiçeği durmadan solmayanlardan olsun.

Alım Satım ve artist yaptıkları ile müsait hissediyor kendini. Buna geçindirmek bizim görevlerimiz aralarında. Bunu kaleme alıp sizlerle buluşturmak da beni mevcut ediyor kimi nevi. Varolmak fiilen kendimiz olmaktan ; kendimizi nasıl ibare ettiğimiz ama bize belli olan dilden geçer. Bu lisan herkese dolayı farklıdır. Bir takıları, yaklaşık kelimeleri kimimiz ayrıca yazılarımızla konuşuruz. Dil zorunlu değildir fiilen hayat arkadaşı olan tekşey kalbe çıkan yolu bulmuş olmamızdır.
Kalbe dışarı giden yolu bulup dilinizi geliştirin, bırakın dilinizi biz buradan yayıp, paylaşalım. Kalpten giren amma emeğin dilini cümbür cemaat anlayacaktır sonra de, onun dili yoktur …

Melike Gün ’ün Çalışmalarından kimi

Melik Gün ’nam çalışmalarını görebileceğiniz adresler:
http://www.melikegunduz.com
https://www.facebook.com/MelikeGunduzJewelryDesign
http://melikegunduz.blogspot.com/


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir