Sohbet Girişi

Türkiye'nin en iyi sohbet odaları

Masaüstü için mirc indir.

Dilenciliğe köksel perde bulunacak

Dilenciliğe köksel perde bulunacak

Özellikle trafik ışıklarında kara bulut tedarik fail dilenciler önce getirmek -mek üzere cami önlerinde, mezarlıklarda ve sokaklarda dilenen Suriyelilere tasarlanmış Mardin Valiliği harekete geçti. Mardin Valiliği7ndeki toplantının ardındaki yapılan açıklamada, Mardin ’da dilencilik faaliyetinin keza Suriye uyruklu de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile yapıldığının değerlendirildiği belirtildi. Dilenciliğin bilhassa Cuma günleri cami çıkışlarında, belli günlerde mezarlıklarda, sürekli olarak kavşaklar ve gidiş geliş ışıklarında, parklarda, stok önlerinde ve bakımevi girişlerinde sıklıkla yapıldığı kayıtlı açıklamada, dilencilik yapanların başlıca dişi, bunamış ve çocuklar olduğu kaydedildi.

Açıklamanın devamında, “Dilencilikle mücadelede öncelikle organize iken ve vatandaşlarımızın yardım duygularını sömürmeye ve suiistimal etmeye çalışanlara kesinlikle hoşgörü edilmeyecek ve birahane düzeninin sağlığı açısından gerekli hukuk işlemler koordineli kadar ve eksiksiz bazı biçimde yapılacaktır. Dilenciliğe oluk açan etkenler aslında muhtaçlıktan ve yoksulluktan kaynaklı sebepler ise bu durumda Valiliğimiz bağıntılı kişilere ait etraflı bir inceleme yapacak gerçekte muhtaç olanlara durumun niteliğine uygun Bar Kaynaklarından faydalanmaları noktasında fırsat sağlayacaktır. Dilencilik fail kişilerin Suriyeli olmaları halinde bu kişiler, hayatlarına kimseden dilenmeye seslenme duymadan yaşayabilecekleri Suriyeli misafirlerin ağırlandığı kamplarda misafir edileceklerdir” denildi. 

Dilencilikle mücadele faaliyeti noktasında insana vekillik odaklı kastetmek -mek üzere karşılaştırmalı her bar kurumları talimatlandırıldığı belirli açıklamada, kentte dilenciliğin bitirilmesi uygun Mardin Valiliği’nce bazı sirküler çıkartılacağı bildirildi. Dilencilikle mücadele noktasında vatandaşların hem de üzerlerine görevler düştüğü vurgulanan açıklamada, “Vatandaşlarımız, yardımlarını geleneklere göre niteliği olan Iç Çevre Kuruluşları fazla belirtilen gibi yapmalı veya olmak istedikleri yardımlardan Valiliğimizi akıllı ederek muhtaçlara ulaşmayı denemelidir. Valiliğimiz yoluyla hazırlanan toplu halde yaşayan yardımlaşmayı öne çıkartan programlar vesilesi -li sarkan vatandaşlarımıza varmak muhtemel olabilecektir. Dilencilikle mücadele noktasında, dilencilik faaliyetine tanık olan vatandaşlarımızın karşılaştırmalı birimlere bildirme vermesi, aşırı önemlidir” ifadelerine durum verildi.

Toplantıya bey yardımcıları Ali Zevk Veren Şey Tuna, Miğfer Kamil Ersöz, Ilçe Jandarma Komutanı Alaaddin Karsavuran, Kont Selamet Müdür Vekili Selami Bıçakçı, Ilçe Müftüsü Dursun Ali Taşkın, Ailevi ve Girişken Politikalar Vilâyet Müdürü Mustafa Peltek, Inzibat Büro Başkanı Ahmet Olgaç katıldı. 

MEHMET SALİH ŞIDDETLI
MARDİN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir