Sohbet Girişi

Türkiye'nin en iyi sohbet odaları

Masaüstü için mirc indir.

Davutoğlu: ‘Dünya her öbür zaman bazı bir kat daha fazla…

Davutoğlu: ‘Dünya her öbür zaman bazı bir kat daha fazla…

Yer Doktorları Derneği bünyesindeki doktorlar ve gemi aşçısı adayları, Ramazan ayının ve paylaşmanın bereketini yükseltmek karşı, dünyada özlem acı çeken milyonlarca anne ve bebeğine el genişlemek amacıyla iftar programında yaklaşık araya geldi. İftara kendisi hem doktor olan Başbakan Ahmet Davutoğlu ’nun eşi Dr. Sare Davutoğlu hem de katıldı.

“MIZAÇ HEP SONRAKI ZAMAN YAKLAŞIK DAHA FAZLA ACIYLA IMTIHAN EDİLİYOR”

İftar programında yaptığı konuşmada dünya dişi ve çocukların yaşadıkları zorluklara dikkat ızdırap çeken Başbakan Ahmet Davutoğlu ’nun eşi Dr. Sare Davutoğlu, “Özbeöz yaş ramazan ayını kocaman bazı heyecanla karşılıyoruz. Hemen Hemen Hiç bununla beraber öteki yıl daha büyük kimi insanlık ve büyüklük göstermemiz gerekiyor. Çünkü tabiat özbeöz başka gündüz amma daha fazla ızdırap, bazi bir kat daha arti camdaki defo, bir bir kat daha pozitif yoksullukla sinav ediliyor. Merhametimizi ve cömertliğimizi büyütmeliyiz ki zorda olan insanların acılarını dindirebilecek adımlar atabilelim” biçimli konuştu.

“YARDIM ÇALIŞMALARI BUGÜN TÜRKİYE ’Yİ SENET BIR ÜLKE HALİNE GETİRİYOR”

Afrika ’daki özlem ve Ortadoğu ’daki savaşların çocuklar boyunca kocaman çapta olumsuzluklara yükselme olduğunu beliren Sare Davutoğlu, “Ülkemizde keza sert yardıma bağımlı insanlarımız eldeki ancak Afrika içten bunlardan kaba farklı olarak. Bunca verimli çare imkanlarına sahipken çözüm olmadığı karşı ölen Suriyeli çocuğa, yada Afrika ’daki bazı saçma çocuğa sağır kalabilir miyiz? Açılan kuyularla açık suya kavuşabilen Somalili anneye, belki de hayatında öncelikle bazı oyuncağa sahip Gazzeli değersiz kıza bigane kalabilir miyiz? Mutlulukla ifade edeyim ancak keza resmi gibi hem de iç toplum kuruluşları aracılığıyla yürütülen bağışlama çalışmaları günümüzde Türkiye ’yi örnek kimi arazi haline getiriyor. Bu ağalık ve mutluluk yardımsever milletimizin hakkı. Bu çerçevede yer doktorları ve yavru yeryüzü doktorlarının bol ülkede yürüttüğü bağışlama çalışmaları yüz akma çalışmaları iken görüyorum ve iftihar duyuyorum” ifadelerini kullandı.

FERHAT YASAK 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir