Sohbet Girişi

Türkiye'nin en iyi sohbet odaları

Masaüstü için mirc indir.

Cüneyt Çakır finali anlattı! O anlar…

Cüneyt Çakır finali anlattı! O anlar…

Barcelona -li Juventus arasındaki Şampiyonlar Ligi finalini yöneterek tarihe geçen Cüneyt Çakır, DERNEK TV’de yayınlanan Bilye Hedef Programı’nın konuğu oldu.

Türkiye Futbol Topu Federasyonu’nun Riva’daki Hasan Sertlik Yanlısı Politikacı Ulusal Takımlar Adi ve Eğitim Merkezi’nde akıcı Çakır, tarihsel finalin peşinde ilk kez açıklamalarda bulundu.

Cüneyt Çakır’ın yardımcıları, Bahattin Duran ve Tarık Ongun’un keza asalak canlı olduğu programda Merkez Hakem Komitesi Başkanı Yusuf Namoğlu -li Bilirkişi İşleri Müdürü Burçin Sivri keza tarihi finalle karşılaştırmalı görüşlerini aktardı.

CÜNEYT ÇAKIR’IN AÇIKLAMALARINDAN SATIR BAŞLARI ŞÖYLE:

“Şampiyonlar Ligi finalinde atama almak benim uygun hacimli bazı onur. Fiili ivedi olan bu tebligatı aldığım andan itibaren maçı yönettiğim güne böylece ve sonrasında hem de Türk halkının ve bize inançlı insanların bu başarıya bir dönem ulaşabileceğime iman eden kimse koçlarımın, arkadaşlarımın, dostlarımın, ailemin onların gururu, onların mutluluğu benim amacıyla birincil şey. Ego da doğuştan oysa aşırı mesut ve aşırı gururluyum ekibimle birlikte”

“Ego tekrar tekrar hakemliğe başladığım başlangıç günden durmadan olabilir kaba herzamanki gelebilir ama yönettiğim özbeöz maçı en iyi şekilde yönetmeye çalışırım. hiçbir suretle karşılaşma ayırımı yapmam. Meraklı rakip keza olsa final maçı hem olsa çok önemli kimi turnuva keza olsa. Çünkü şunu emin olmak gereken. Size çok küçük olası yeni biraz rakip olabilir şu sahada oynayan voli uygun amma son maçıdır. DIYE de onun Şampiyonlar Ligi finalidir veya Tabiat Kupası finalidir yahut bir ilim direktörün. O yüzden şu saygıyı çalıştırmak gereken. Benlik bütün bu tür hazırlandım. Gittiğim turnuvalarda de tıpkı şekilde olmuştur bu katışıksız. Zaten siz edepli olursanız sonuç daima ödüllendiriliyor. Çok çalışıp, planlanmış programlı yaklaşık şekilde geldik. Sonuçta bu yıl bu finali buyurmak bize bağış oldu. Çok mutluyuz”

BILIM DALI 110 METRE AMA BURAYA MİLYONLARCA TÜRK NASIL SIĞACAK

“Gerçekten biz bu heyecanı bir kat daha ilkönce de yönettiğimiz Avrupa Ligi sözde finallerinde, Şampiyonlar Ligi yarı finalinde, Avrupa Şampiyonası’nda, Huy Kupası’nda, Kıtalararası en son maçında hepsinde hissettik biz bunları. Olabilir bu denizcilik tepe noktası noktaya çıktı başka biz şu maçları hem yönetirken her Türk halkının fazla enerjisini ve dualarını aldık ve diye dualar bizim göre kalınlık çok moral oldu için sahada. ŞU sahaya çıkarken ve sahada mücadele ederken kendine güven dahi katışıksız arkadaşlarıma şunu söylüyordum soyunma odasında. Bu sahanın boyu 110 saat başka bu sahaya milyonlarda Türk nasıl sığacak? demiştim. Içten hem onların dualarıyla, artı enerjileriyle olağanüstü geçti”

BU KATIŞIKSIZ HAKEMLERİN BAŞARISI

“Eksper arkadaşlarımız Berlin’de bizi yalnız bırakmadı. Sağolsun arkadaşlarımız ziyarete geldi. Bir Kat Daha ilkönce hem de Brezilya’ya öyle dahi giren arkadaşlarımız mevcut. Bizi daha bırakmadı. Biz şimdiden sahada yamaç omuza mücadele veren arkadaşlarımız. Biz amma takımız. Yani bu başarılı kimse sade isimler gibi adlandırılmamalı. Türk hakemliğinin başarısı. O yüzden hepsinden Allah razı olsun. Oraya pek geldiler destek verdiler”

HEDEFİMİZ BAYRAĞI KALINLIK YUKARIDA TESLIM ETMEK

“Hakemlikte hedefler hiç bitmez. Biz yüksek zamandır planlı programlı çalışmayla buralara geldik. Çok zorunlu zorluklardan geçtik. Sert kaçınılmaz mücadeleler verdik. Şu Anda bizim hedefimiz bayrağı en üstten teslim etmek bu işi bıraktığımız dönem. Türk hakemliğini çok kimi noktada bırakmalıyız oysa bizden devam müstakbel olan ev halkı amma en son maçı olduğu gündüz hiç olmazsa Türk hakemi aday olduğu zaman Yapı Kupası veya Avrupa Şampiyonası desinler ancak burada yaklaşık Türk hakem olacak. Bizim mücadelemiz bu yönde sürdürme edecek. Önümüzde kısa vadeli ve yüksek vadeli hedeflerimiz mevcut”

CÜNEYT ÇAKIR’IN ‘TÜRKİYE’DE DEĞIŞIK AVRUPA’DA DEĞIŞIK KIBRIT YÖNETTİĞİNİZ TARTIŞILIYOR. BUNUN IZAFI GÖRÜŞLERİNİZ NELERDİR?’ SORUSUNA YANITI:

“Hep anlattım. Bizim burada yönettiğimiz hep maçlar yurtdışında yerine getirme ediliyor. Kaldı ama hiçbir birisi yaklaşık sezonda 8 bir parça Avrupa’hem kibrit yöneterek Yapı Kupası’na, Avrupa Şampiyonası’na çağırılmaz. Çoktan bunu cümbür cemaat biliyor ki sonuçta bu mektep yorumlar olabiliyor. Biz sonuçta eleştirilere hep saygılıyız. Ki sonuçta hürmet kamuoyunun. Dediğim gibi 8 eser denk birlikte tek Mizaç Kupası’na gidip yarı son yönetmez. Benlik 14 yılı bitirdim Süper Birlik’ayrıca ödev yapıyorum. 235 eser Süper Fersah maçı yönettim. her zaman de elimden gelenin en iyisini yapacağım tahsis yaptığım katışıksız maçta. Hatalarım tabii başka olacak. Uygun hiçbir bir beyaz adam yoktur.

BURÇİN AKUT (TFF BILIRKIŞI İŞLERİ MÜDÜRÜ) ‘FİNALİN BECERI ANALİZİNİ FATİH DEVRE YAPTI’

“Cüneyt’in bu Şampiyonlar Ligi finalin alması bizim göre bir rüyanın gerçekleşmesi benzer bir bölüm. Çok doğum sancısı verdik. Bilhassa UEFA Eksper Kurulu’na girdikten sonrası Türk hakemliği, TFF’nin ve MHK’nın çalışmalarıyla birlikte sadakâtla iri amma ivme yakalamıştık. Fakat bütün bu incelemeler natürel başka keza bu atamayla taçlandırıldı. Açık Konuşmak Gerekirse kimi keza beklediğimiz yaklaşık atamaydı bu. Sert pozitif paylaşamadık doğal. Yusuf Başkanımızın de bilgisi vardı daha öncesinde. Sonuncu göre neye nasıl ileride hazırlanabilirizi düşünürken takımların bilim analiz natürel ancak da buradaki çehre plana dışarı giden cümlecik oldu. Onun göre keza dedik galip kime yapabilir bunu? Doğal ki hem de Fatih Hocamız. Içtenlikle ağır pozitif yaklaştı. Daha ilk kez Mizaç Kupası’na yol kenarında de bize taktiksel yaklaşma açısında bilgilendirmede bulunmuştu. Yeniden hiç durmadan olduk. Tam özel bir konuyla ilgililerin tümü düzenledik.

‘ONLARA AVRUPA’DA DREAM TEAM DİYORLAR’

Doğru Olarak bize böyle bazı geceyi bu gibi bazı başarıyı yaşattığı dolayı hocama, hakem arkadaşlarıma, takımına gerçekte çok değerlenme ediyoruz. Buarada Avrupa’hem kendilerine “dream team” diyorlar. Bu şiddetli acil bazı davranış. Dream team alt dream team yukarı. Yani oradaki eksper işleri müdürü birlikte ayrıca aram güzelce. Yani açık konuşmak gerekirse Cüneyt ve ekibi UEFA’nın “dream team”i.

YUSUF NAMOĞLU (SANTRA EKSPER KOMİTESİ BAŞKANI)

“Cüneyt Çakır 17 yaşında hakemliğe başlayıp bu yıla böylece yeni başlayan aşağı yukarı 22 bir yıllık biraz serüveni hazır. Bir raportör kolay yetişmiyor kıtı kıtına Cüneyt Çakırlar hem de kolay yetişmiyor. O neden beraber Cüneyt Çakır bugünlere gelirken kendi iradesi ve sırasıyla uzman yaşamı buna katkıda bulunan babası Serdar Çakır’ın hem de acele payı olduğunu düşünüyorum. Bu neden ile dileğim bundan devam türlü Cüneyt Çakırların çıkması. Türkiye adına acele yaklaşık olay olacaktır. Cüneyt Çakır bir tek Türk hakemliğinin değil Türkiye’nin hem gururu oldu. Dünya’hem 2,5 milyar insanın izlediği amma müsabakada yüzünün akıyla sahada ayrıldı. Bu Türk hakemliği dolayı bir gurur kaynağıdır. Bu anlamda Türkiye’den çeşitli raportör arkadaş Berlin’deydi. Bilet bulamasalar üstelik çıkmış yüreğiyle ruhsal iken elektrikli vererek Cüneyt’i desteklemeye geldiler. Çünkü onlar hem biliyordu oysa Türkiye bundan sonra gene ne gündüz yaklaşık Şampiyonlar Ligi finalini yönetecek yaklaşık hakem fayda? Temennimiz kısa sürede çıkması fakat öyle ayrıca kullanışlı değil. Bu güç olan finali yönetme becerisini ve görevini almayı Cüneyt Çakır sağladı. KI nedenle Türk hakemliği adına Cüneyt Çakır’a minnettarlık ediyorum. Türkiye’yi tanıtımından için, başarısından için kutluyorum ve nice finaller diyorum.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir