Sohbet Girişi

Türkiye'nin en iyi sohbet odaları

Masaüstü için mirc indir.

Bülent Arınç’ı dehşete düşüren ‘uyuşturucu…

Bülent Arınç’ı dehşete düşüren ‘uyuşturucu…

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Tedavüldeki hemen hemen kendisi uyuşturucu madde operatör veya ailesi ve çevresinde hurda operatör kişiler uygun hattı servet ülkü getirdik. Bu kablo 7 dönem 24 zaman ortada ve boş olacak” dedi. 

Çöp ile Mücadele Haber ve Destek Hattı “ALO 191” düzenlenen törenle vekillik vermeye başladı. Programa Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Sağlık Durumu Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ailevi ve Arkadaş Canlısı Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Duygusuz, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Güç de katıldı. Plan önce ıvır zıvır birlikte mücadele üstünde kısa boylu biraz çizim izlendi.
Başbakan Yardımcısı Arınç yaptığı konuşmada, “İki konuya başta teşekkür etmek istiyorum. Kimi tanesi bu açış toplantısına, parlamentomuzdaki papaz adayı milletvekillerimiz kaba tartma gösterdiler, içlerinde doktorlar, eczacılar geçerli. İkincisi, gereksinim şahıs, lüzum topluluk için sert ivedi bazı sayı uyuşturucu -li mücadele, ağırbaşlı basınımız da bu açılışına arkadaş verdi. Geçtiğimiz Eylül ayından üstünde step terfi döküntü beraber mücadele konusu gündemimize gelmişti. en son Kasım ayında yaptığımız şura toplantısıyla basamak adım her bakanlığımız üzerine düşen görevi fiilen yerine getirdi” şeklinde konuştu.

Çöp birlikte bağıl amma acele ilan organlarında ayak alan haberlere değinen Arınç, hurda kullanımındaki artışa dikkat çekti. Arınç, “Türkiye’de bölgeler ve iller üzerinden yapılan çalışmalarda şiddetli bir kat daha anlatılmaktan çekineceği ölçüde değiliz ki ahlak yapımız, dindarlık yapımız, toplumun gelenekleri bizi geçerli yapan sebeplere baktığımızda esrar, ispirto, tütme egzersiz yaşlarının artan bir şekilde bir kat daha aşağılara geldiğini, suni uyuşturucuların şüphesiz çarşı bulabildiğini ibretle görüyoruz” dedi.

Geçer neredeyse kendisi narkotik teknisyen yoksa ailesi ve çevresinde uyuşturucu madde işletmeci kişiler için hattı mal varlığı ayla getirdiklerini gösteren Arınç, bu hattın 7 gündüz 24 vakit apaçık ve serbest olacağını söyledi. Hurda -li mücadelenin temelde üç aşaması olduğunu banka memuru Arınç, bunların korunma, tedavi ve derman devam rehabilitasyon olduğunu dile getirdi. Önlem ayağının 191 hattı birlikte inandırıcı olabileceğini veznedar Arınç, bu hattın uyuşturucu birlikte mücadele danışma ve ahbap hattı projesinin hayata geçirildiğini söyledi. Kendisinin ödev süresinin sona ereceğini anan Arınç, yeni görevlendirmelerle esrar birlikte mücadelenin takip edeceğini ifade etti.

Sağlık Durumu Bakanı Müezzinoğlu fakat, önümüzdeki süreçte hurda beraber mücadelenin sert bir kat daha aksine boyutlarla ifa edeceğini belirterek, “Avrupa’ya baktığımızda dünyanın ileri ülkelerine baktığımızda çöp ile mücadele ve muhataplıkta Türkiye ivedi kimi noktada. Atama ve sorumluluklarımızı başarabilirsek sigarayla yakaladığımız mücadeleyi bu alanda da başaracağız. Yeter ancak toplumun güvenini sağlayalım, yeter oysa sosyete itimat duyduğu bu alana kuvvetli sahiplenmeyi versin” ifadelerini kullandı.

Önümüzdeki süreçte kabuk gibi yaşam kültürünün teşviki beraber ilgili rahibe adayı kimi hareket planı hazırladıklarını belirten Müezzinoğlu, kabuk gibi biraz topluluk olabilmenin öz dinamiklerinin güçlendirilmesiyle çöp -li olan mücadelenin kolaylaşacağını ifade etti.  

ARZU TÜRKUÇAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir