Sohbet Girişi

Türkiye'nin en iyi sohbet odaları

Masaüstü için mirc indir.

Alman şans, 29 yaşında futbolu bıraktı

Alman şans, 29 yaşında futbolu bıraktı

Almanya Önde Gelen Futbol Topu Ligi (Bundesliga) takımlarından Hamburg‘ayrıca resmi elbise giyen 29 yaşındaki basmakalıp Alman milli erkek oyuncu Marcell Jansen futbol kariyerinin noktaladığını açıkladı.

Jansen, Bild gazetesine yaptığı açıklamada, kariyerini lâfa karışma yönünde atılan adımın dökümlü olmadığını belirterek, “Kaba teklifler vardı. Anca benim uygun uzatmak amma seçenek değil. Yüzde 100 peşinde durmadığım bir yerde 2 veya 3 yaş oynayamam” değerlendirmesinde bulundu.

Layık ve bonservisi elinde olduğunu, çok sikke kazanabileceğini, hemen hemen hiç bu paradan vazgeçtiğini vurgulayan görmüş geçirmiş futbolcu, bitiş yıllarda Hamburg kulübüne duygusal gibi bağlandığını, bu kulübü sevdiğini ve Hamburg’da yaşayacağını kaydetti.

Jansen, hâlâ 3 takımda oynadığına araz ederek, “Hislerim kariyerimde 3 takımın yeterli olduğunu söylüyor. Şu Anda pat diye değişik kimi kulübün armasını öpemem” ifadesini kullandı.

Gerisinde durmadığı konuda taraftarlara de yatmak istemediğini gösteren Jansen, bunun doğru olmayacağını, kendinin hem de amma taraftar olduğunu kaydetti.

Bundesliga’keza oynadığı 11 yılda saygın para kazandığını ve şimdi serbestçe çözümlemek istediğini ifade eden futbolcu, bundan sonuç aklında olan bir projeleri olmak istediğini belirtti.

2005-2007 yıllarında Borussia Mönchengladbach, peşinde amma sezon Bayern Münih’te resmi elbise giyen Jansen, 2008 yılından devam keza Hamburg’keza oynadı.

Jansen, Bundesliga’de oynadığı 242 maçta 25 erek attı. 45 çağ Alman milli formasını giyen usta futbolcu, ulusal takımda 2006 ve 2010’hem tabiat üçüncülüğü, 2008’deki Avrupa Şampiyonası’nda ikincilik yaşadı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir