Sohbet Girişi

Türkiye'nin en iyi sohbet odaları

Masaüstü için mirc indir.

Yüzde duyu yitimi neden olur?

Yüzde duyu yitimi neden olur?

Yüzde Hissizlik Neden Olur: Yüzde hissizlik meydana gelmesi bir kaba farklı hastalığın ilk belirtisi olabilmektedir. Yüzün sağı, solu veya tamamında görülebilen uyuşmalar çoğunlukla Bell paralizisi rahatsızlığını işaret bedel. Yüzey bölgesindeki sinirlerin zarar görmesi nedeniyle yüzde duyu yitimi meydana gelebilir.

Yüzde Duyu Yitimi Neden Olur

 

Yüzde uyuşma meydana gelmesi bazı aşırı aksine hastalığın ilk belirtisi olabilmektedir. Yüzün sağı, solu veya tamamında görülebilen uyuşmalar genellikle Bell paralizisi rahatsızlığını işaret bedel. Cephe bölgesindeki sinirlerin avarya görmesi çünkü yüzde uyuşma meydana gelebilir.

 

Yüzde meydana yeni başlayan uyuşmalar söylev güçlüğüne kanal açabilir. Felç iken adlandırılan kimi durumlar yüzde uyuşma ve en ince ayrıntısına kadar inme aynı sonuçlar doğurabilir. Inme kadar adlandırılan durumun meydana gelmesinin esas sebebi tıkanan yapı damarı çünkü beyne oksijen gitmemesidir. Oksijen eksikliği yüzün biraz kısmı veya tamamının uyuşmasına bağlantı açabilir.

 

Vücutta B12 vitaminin yetersizliği keza çehre bölgesinde duyu yitimi yapabilmektedir. Pes potasyum, kalsiyum ve sodyum seviyeleri yüzde anestezi yapabileceği aynı vücudun çeşitli bölgelerinde de batma şeklinde belirtiler gösterebilir. Bu ekol rahatsızlıklar vitamin takviyesi ile geçebilmektedir.

 

 

Yüzde  Hissizlik Nedenleri

 

Stres Depresyon Hiperventilasyon Komik Tip kriz Enfeksiyonlar Frengi Diyabet Herpes İyme hastalığı Huy akışını aksatan uyku pozisyonları

 

 

Basınç, buhran ve panik çatma benzer durumlar nedeniyle yüzey bölgesinde meydana gelen uyuşmalar, kullanma ve meditasyonlarla geçebilmektedir. Uyurken yüzün kan akışını aksatacak pozisyonlar ve benzer pozisyonda uzun süreli kararlı kalma durumları yüzde duyu yitimi meydana getirebilmektedir.

 

Ciddi rahatsızlıkların açılış belirtisi olan surat uyuşması ciddiye alınmalı ve acele gösterme fırsatı kaçırılmadan kalınlık kısa boylu zamanda sıhhat kontrolünden geçilmelidir. Felçle sonuçlanan felç olma hastalığında acele teşhis oldukça önemlidir.

Sagliksiteniz.Com

Yüzde anestezi yükselme olur?

29 Haziran 2015 – 23:06:35 3 Anlam 3.100 okunma 0 beğeni
Etiketler: inme, inme, çehre yükseliş uyuşur, yüzde duyu yitimi
Yorum yaz Yardımsever buldum0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir