Sohbet Girişi

Türkiye'nin en iyi sohbet odaları

Masaüstü için mirc indir.

Yusuf Güney Kimdir,Yusuf Güney Şarkı Sözleri

Yusuf Güney Kimdir,Yusuf Güney Şarkı Sözleri

Yusuf Güney Kimdir,Yusuf Güney Şarkı Sözleri

Yusuf Güney Kimdir, Yusuf Güney  Şarkı Sözleri,Yusuf Güney Biyografisi,Yusuf GüneyFotoğrafları, Yusuf Güney Videoları, Yusuf Güney

Yusuf Güney  5 Haziran 1984 yılında (Boy: 174 cm Kilo: 72 kg) Trabzon’da dünyaya gelen şarkıcı, aslen Gümüşhane Kelkit’lidir. 14 yaşına kadar Trabzon’da yaşadıktan sonra ailesiyle birlikte Londra’ya taşınmış, ilk albümünü piyasaya sürmeden önce Londra’da yaşamaktaydı. Londra’da çalıştığı bir şirkette başarılı olması sebebiyle genç yaşta pazarlama müdürlüğü yapan Güney, 2006 yılının Haziran ayında Türk pop müzik sanatçısı Rafet El Roman’ın Londra’da verdiği bir konserinde sanatçıyla tanışmasıyla müzik dünyasına ilk adımlarını attı.

O günden beri beste çalışmalarını hızlandırdı ve 2008 yılında ilk bestesi “Aşk-ı Virane” Rafet El Roman’ın 2008 tarihli albümü Bir Roman Gibi’de kendine yer buldu. Rafet El Roman ile bu şarkıda bir düete imza atan şarkıcı, bu parçaya çekilen video klipte de sanatçıya eşlik etti. Şarkı oldukça başarılı oldu ve Billboard Türkçe Top 20 Listesi’nde tam 17 hafta bir numarada kaldı. 2009 yılında düzenlenen geleneksel Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde de bu şarkı, “Yılın Şarkısı” seçildi.

Şarkıcı, bu başarıların neticesinde Bir Sevda Masalı isimli ilk albümünü Rafet El Roman’ın prodüktörlüğünde 12 Şubat 2009 tarihinde Hüseyin Emre’nin sahibi olduğu Emre Plak’tan çıkardı.[2] Albümün ilk video klibi, sözü ve müziği Rafet El Roman imzası taşıyan “Heder Oldum Aşkına”ya çekildi. Bu şarkı Billboard Türkçe Top 20 Listesi’nde en yüksek olarak 2 numaraya kadar yükselirken, Avrupa Radyo Listesi’nde 99 numarada yer aldı. Mayıs ayında ise albümün ikinci video klibi olarak, sözü ve müziği şarkıcının kendisine ait olan “Aşkım Aşklarından Bulasın” seçildi ve bu şarkı da en yüksek olarak 6 numaraya yükseldi. Şarkıcının 10 parçadan oluşan 2. albümü Aşka İnat, 3 Mayıs 2010’da yine Emre Plak’la çıkarıldı.[3]

Ardından 2012 yılında 3 şarkı ve 3 remixten oluşan Kader Rüzgarı adlı maksi single albümünü çıkaran Güney, 2013 yılında Sevgi Arsızı albümünü çıkarmıştır.

VİDEO KLİPLERİ

 • “Heder Oldum Aşkına”
 • “Aşkım Aşklarından Bulasın”
 • “Git Bedenim Buralardan”
 • “Aşka İnat”
 • “Serserin Oldum”
 • “Unut Onu Kalbim”
 • “İki Romantik Deli”
 • “Kader Rüzgarı”
 • “Bunalım”
 • “Ördü Kader Ağlarını”
 • “Melekler Seni Bana Yazmış”
 • “Hazin”

ALBÜMLERİ

 • Bir Sevda Masalı (2009)
 • Aşka İnat (2010)
 • Kader Rüzgarı (2012)
 • Sevgi Arsızı (2013)
 • Hazin (2014)

DÜETLERİ

 • “Aşk-ı Virane” (Rafet El Roman ile)
 • “Aşka İnat” (Rafet El Roman ve Eren Atsoy ile)
 • “Değilsin” (Şeyma Erdoğan ile)

 

YUSUF GUNEYLE EN SON RÖPORTAJKendisini ‘aşk adamı’ olarak tanımlayan çiceği burnunda şarkıcı Yusuf Güney, evliliğe sıcak baktığını söyledi ve ekledi: Benimle aynı meslekten biriyle asla evlenmem. Evleneceğim kadının sanatçı olmasını istemem. Çünkü bence bir eve bir sanatçı yeter!..

‘Aşk-ı Virane’ isimli şarkıda Rafet El Roman’la birlikte düet yaparak şöhrete kavuşan Yusuf Guney, Londra’da şoförlük, pazarlamacılık ve kebapçılık işleriyle uğraştığını söylüyor. Hayatının Rafet El Roman ile tanıştıktan sonra farklı bir kulvarda ilerlediğini anlatan Güney, “Bir gün şöhretim biterse,TIR şoförlüğü yaparım” diyor. İŞTE ANLATTIKLARI

Müzik yolculuğuna nasıl başladınız? Rafet El Roman ile nasıl tanıştınız, biraz anlatır mısınız?

Şu an 24 yaşındayım; 14 yaşına kadar Trabzon’da ve İstanbul’da yaşadım. 14 yaşından sonra ailece Londra’ya taşındık. 15 yaşında okula gittim ama adapte olamadım. Pazarlama bölümünü bitirip, iş hayatına atıldım. Kebapçılık, mal dağıtımcılığı yaptım. 20 yaşında şoförlük yapıp, sonrasında pazarlama müdürü oldum. Küçükken en büyük hayalim pilot olmaktı. Bir sene uçuş eğitimi aldım. Sonra onu da askıya aldım. 2005 yılında Rafet El Roman ile tanışmam da hayatımın dönüm noktası oldu.

HER ZAMAN AŞK VARDIR


Peki ‘Aşk-ı Virane’yi nasıl yazdınız?

Bir gün trendeyim… Sevgilimden yeni ayrılmış, aşk acısı çekiyordum. Hatta o insanla ünlü olduktan sonra da görüştüm ama olmadı. Kendisine gerçekten de teşekkür ediyorum. Eğer bana bunları yaşatmasaydı; bugünlere gelemezdim. ‘Aşk-ı Virane’yi ben aşk acısı çekerken yazdım. Rafet de “Bu şarkıya düet yapalım” deyince; parçayı birlikte okuduk.

Çok farklı bir ortamdan gelip, tanınmak nasıl bir duygu

Açıkcası bana getirdiği güzellikler beni mutlu etse de başta çok korktum. ‘Aynı çizgide kalabilecek miyim?’ veya ‘Başarımı devam ettirebilecek miyim?’ soruları beni çok ürküttü. İyi bir şarkı yaptık; bundan sonra yapacaklarım da onun gölgesinde kalmamalı, hep daha iyisini yapmalıydım diye düşündüm.

Aşk hakkında ne düşünüyorsunuz

Aşk, insanın hayatında her zaman var. Bir kere olmaz. Aşk, her zaman ve her yerde var.

Yeni besteler yapmak için yeni bir aşka gerek var mı peki

Ben zaten çok duygusal bir yapıya sahibim. Çevremdeki herkesten Cabuk etkilenirim. Arkadaşlarımın aşkları bile bana ilham verir. Ama bana göre okkalı aşkı bir kere yaşamak bile yeter. Ben tipik bir aşk adamıyım.

ÇAPKINLIĞIN LİMİTİ OLMALI!

Çapkın mısınız?

Her erkek çapkındır ama limitini bilmek lazım. Yanında sevdiğin bir insan yoksa çapkınlık yapabilirsin. Ama sevdiğin bir insan varsa eğer, çapkınlık abartılmamalı…

Nasıl biriyle birlikte olmak istersiniz?
Dış görünümü önemli… Sonuçta dış görüntüsü sizi dışarıdaki güzelliklerden uzak tutar. Kişisel güzelliği de sizi bağlar. Karşı cinsin beni kendi becerileriyle etkilemesi lazım. Kendine has güzelliği, özelliği beni etkiler.

Evlilikle ilgili düşünceniz nedir?
Evliliğe çok sıcak bakıyorum. Ama asla benimle aynı meslekten biriyle evlenmem. Çünkü evlendikten sonra aile ortamı isterim. Dolayısıyla iki tarafın da sanatçı olması evliliği etkiler. Evleneceğim kadın sanatçı olmamalı. Bir eve bir sanatçı yeter! Sanatçı sevgilim olabilir ama karım olamaz! Boy boY Cocuk isterim. Çocuk sevdiğim için, bizimkilere 40 yaşından sonra çocuk yaptırdım.

Şu an bir ilham kaynağınız var mı?
Eğer sorduğunuz kız arkadaşsa, yok! İki senedir de yok zaten…

Hoşlanmadığınız ve değiştirmek istediğiniz bir özelliğiniz var mı?
İkizler burcuyum. Çok sakin ve rahatımdır ama birden patlayabilirim. Bu daha çok damarıma bastıklarında oluyor. Bunu değiştirmek isterdim. Gerçi eskisi gibi değilim. Yaş ilerledikçe olgunlaşıyorsunuz. Ayrıca çok düşünen biriyim. Bazen konuşurken bile düşünebiliyorum. Düşünmek kendinizle zaman geçirmektir. Bunu yapmak bazen güzel ama ucunu kaçırdığınızda yalnızlığa düşebilirsiniz
yusuf güney roportaj,yusuf guneyle röportaj,yusuf güney bilmedikleriniz,yusuf güneyin ünlü olma hikayesi,yusuf guney nasıl ünlü oldu,yusuf güney maceraları,yusuf güney macera öyküsü,yusuf güney,rafet elroman

KAYNAK:SABAH

YUSUF GÜNEY RÖPORTAJ 2

Kamyon şoförüydü Rafet El Roman’la düet yaptığı “Aşk-ı Virane” şarkısıyla ses getiren Yusuf Güney, kamyon şoförlüğünden müzisyenliğe uzanan öyküsünü Kelebek’e anlattı:

“Kebapçılık, baklavacılık ve kamyon şoförlüğü yaptım. Rafet’le tanışmam, hayatımın dönüm noktası oldu.”

Biraz yorgun görünüyorsunuz, albüm mü yordu sizi?

Albüm değil ama klip çok yordu. Londra’da çektik, yorucu geçti.

Londra’da pazarlama müdürlüğü gibi bir statüdeyken nasıl oldu da müziğe giriş yaptınız?

Ben bu konuda çok şanslıyım çünkü piyasada birçok insan iş yapamazken benim arkamda Rafet El Roman gibi büyük bir desteğim oldu. Maddi, manevi her konuda bana destek oldu. Benim aklımda müzik yoktu aslında. Her şey Rafet El Roman’la tanıştıktan sonra başladı.

İlginç bir tanışma hikâyeniz var, anlatır mısınız biraz?

5 Haziran 2005 tarihinde Rafet El Roman’ın, Londra’da konseri vardı. O gün aynı zamanda benim doğum günümdü. Bir şekilde yanına gittim ve müzikle ilgilendiğimi söyledim. Şu anda albümde olan 10. şarkı “Canımdın Sen”i okudum.

 Hep böyle beste yapıyor muydunuz? Müzikle ilgilenmiyordum dediniz ya az önce?

Evet, öyle söyledim. Ben sırf Rafet El Roman’la tanışabilmek için beste yaptım. Küçüklüğümden beri onun hayranıydım. Şarkılarını hep ezbere bilirdim. Merak ediyordum nasıl bir insan diye, böylece tanıştım.

 Sonra ne oldu?

Numarasını verdi bana. “10 tane demo hazırla sonra beni ara, buluşalım başlayalım” dedi. Pek inanmadım açıkçası, eve gittim. Bir yandan da iki-üç ay içerisinde diğer şarkıları yaptım. İstanbul’da buluştuk, dinlettim. 2005’in sonlarıydı çok beğendi ama amatör olduğum için “Geliştirmemiz lazım seni” dedi. Ufak ufak Londra’da sahne almaya başladım ve böylece müziğe giriş yaptım.

 Şu anda kaç yaşındasınız?
24.

21 yaşındayken pazarlama müdürü nasıl oldunuz?

Önce kamyon şoförüydüm çalıştığım şirkette. Ondan önce de
kebapçılık, baklavacılık yaptım.

O zaman biraz daha başa dönelim, Londra’ya gidişiniz nasıl oldu ve çalışmaya nasıl başladınız?

14 yaşındayken Trabzon’dan çıkıp Londra’ya gittim. Babam orada çalışıyordu ve bizi yanına aldı. Okulu bırakmak zorunda kaldım ama İngiltere’de dışarıdan okudum. 16 yaşındayken iş hayatına başladım. İlk olarak kebapçıda başladım, sonra dayımın yanında baklavacıya girdim, barmenlik yaptım, güvenlik görevlisi oldum süper markette.
Son olarak da 20 yaşımdayken bir şirkette şoför olarak kamyonla mal taşıyordum. Beş-altı ay boyunca işi kaptım. Ufak tefek marketlerle çalışıyorduk. Ben ufak tefek marketlerle çalışmak yerine bir kaç tane büyük market bağlayayım daha çok kazanırız, ben de çok yorulmam diye düşündüm. Sonra izin günlerimde de aracı istedim ve büyük market avına çıktım. Böyle böyle şirketin kazancını ikiye katladım. Patronlar da bu başarıyı görünce eğitimini almadığım halde beni pazarlama müdürü yaptılar.

 Müzisyen olacağım deyince ne yaptı patronlarınız?

Bir şey yapmadılar. Ben zaten hem işimi yapıp hem de bir yandan pilotluk kursuna gidiyordum. Bu yüzden hep alışkınlardı başka işlerle uğraşmama.

 Pilot musunuz?
Şoförlüğe başlamadan önce pilotluğa başladım. Küçük uçaklarda 18 saatlik uçuş deneyimim var. Uçağı bayağı güzel kaldırıyorum, uçuruyorum, inişte biraz zorlanıyorum. Çünkü benim bindiğim uçaklarda radar olmadığı için kule ile irtibat halinde pisti buluyorsun bu da zor oluyor. Benim kafamdaki tek şey pilot olmaktı. Şu an müzikle uğraşmasaydım emin olun pilot olmuştum. Şimdi bu isteğimi biraz erteliyorum. Kısmet olursa ileride devam edeceğim.

ŞARKILARIMI BİR KİŞİYE YAZDIM

 Müzik haricinde bu kadar farklı noktalarda işler yapmış olmanız ilginç. Müzik konusunda yeteneğiniz de varmış üstelik, neden daha önce ortaya çıkmadı bu yönünüz, güvenmiyor muydunuz kendinize?

Güvenmemek değil ama yapabileceğime inanmıyordum. “Ben o şaşalı yaşama giremem, yapamam” diyordum. Bakmayın şimdi böyle olduğuma ben çok utangaç bir insandım. Bir kişinin yanına gidip şarkı söyleyemezdim.

 Nasıl oldu da Rafet El Roman’ın yanına gidip şarkı söylediniz o zaman?

İşte birden hayatımda dönüm noktası oldu. Bir güven geldi bana.

 Neden hep “aşk acısı çeken adam” şarkılarınız var?

Çünkü aşk acısı çektik.

Bu şarkıların hepsi bir kişiye mi yapıldı?

Evet, bir kişi oldu.

 Peki, biliyor mu şarkıları ona yazdığınızı?

bazılarını biliyor

Şu anda bir enstrüman çalıyor musunuz?

Yok çalmıyorum. Daha önce uğraştığım tek müzik neydi biliyor musunuz? Nokia’nın eski 3310 telefonları vardı. Onlarda melodi yapma programı vardı. Ben kafadan, tuşları kullanarak melodi yapıyordum. Mesela Tarkan’ın “Kuzu Kuzu”su çıktığı anda ben onu telefonla melodiye çevirmiştim.

Nasıl yani sadece 3310 mu çalıyorsunuz?

Evet, şaka bir yana sırf kulaktan çıkartıyordum. Bir de yakında gitar çalacağım. Onun dersini alacağım.

 Londra’dayken Rafet El Roman dışında tanışmak istediğiniz isimler oldu mu?

Sibel Can olsun, Sezen Aksu olsun onlarla tanışmak istemiştim; ama olmadı.

Aşk-ı Virane” şarkısıyla Rafet El Roman’a eşlik eden farklı bir ses olarak tanıdık Yusuf Güney’i. “Bir Sevda Masalı” adlı albümüyle artık şarkılarını tek başına söyleyen Güney’in ilginç bir hayat hikâyesi var. Londra’da 21 yaşındayken kamyon şoförlüğünden pazarlama müdürlüğüne yükselmiş. Hedefinde ise pilot olmak varmış. Şimdi müzik yolculuğuna çıkan Güney, “Aklımda müzik yoktu” diyor.
Önce ilgilenmedim, sesini duyunca.

Yusuf Güney Kimdir, Yusuf Güney  Şarkı Sözleri,Yusuf Güney Biyografisi,Yusuf GüneyFotoğrafları, Yusuf Güney Videoları, Yusuf Güney


8 Yorumlar

 1. buseli

  Ekim 30, 2015 at 12:42 am

  pek hoslanmam ama bi sanatci oldugu gercegini degistirmiyor , paylasim icin tesekkurler.

  Cevapla
 2. yasmin

  Ekim 30, 2015 at 12:44 am

  Unut onu kalbim unutulmaz bir yorum:)

  Cevapla
 3. DarkeLf

  Ekim 30, 2015 at 12:46 am

  Paylasım ıcın tesekkurler.

  Cevapla
 4. Rihoş

  Ekim 30, 2015 at 12:49 am

  paylasım için teşekkürler

  Cevapla
 5. Hephaistos

  Ekim 30, 2015 at 12:56 am

  hiç sevmem 😀

  Cevapla
 6. Yılmaz

  Ekim 30, 2015 at 1:12 am

  Yusuf guney sağlam manitacıdır 😛

  Cevapla
 7. Emre Özer

  Ekim 30, 2015 at 5:28 pm

  Populer SANATCI YUSUF – GÜNEY’E BAŞARILAR DİLERİZ..

  Cevapla
 8. ArıMAya

  Ekim 31, 2015 at 8:02 am

  Allah için yakışıkLı cocuk bunu belirtmek istedim… müzik ListeLerine Rafet eL RomanLa girdi..Ama başaRı merdivenLerini kendi çıktı diye düşünüyorum..eMeğinize sağLık…

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir