Sohbet Girişi

Türkiye'nin en iyi sohbet odaları

Masaüstü için mirc indir.

YAZ BİTTİ HALEN BASIM GÜNEŞ LEKELERİNDE

YAZ BİTTİ HALEN BASIM GÜNEŞ LEKELERİNDE

Güneş, dünyanın ahmak, biz millet dolayı gökyüzü ve sağlık durumu demek. Güneşin, birçok hastalığın tedavisinde kullanılan antibakteriyel etkisinin neredeyse, D vitamini sentezi yaparak çocukların kemik gelişimini verme, akne ve şirpençe tedavisinde fayda arz falan yararları bulunuyor.

Hepimiz biliyoruz fakat güneş ozon tabakasının incelmesi ve delinmesi sonucu kara bulut da sağlama ediyor. Yeryüzüne ulaşan ultraviyole ışınları, cildi eski yaşlandırıyor, kırıştırıyor ve cilt kanseri riski yaratıyor. Bu ışınlar beş dakikalık kimi sürede melanin üretimini hızlandırıyor. Bu üretim abartısız 36 saat baştan başa devam ediyor. 72 zaman sonrası bile ciltte pigmentasyon dalgası oluşturmaya ifa ediyor. Biz buna dövme diyoruz. Bilhassa yaz devam bir yığın kadının kâbusu olan pigmentasyon lekeleri ciltteki melanin miktarının artması ve eşdeğer -siz yaklaşık şekilde dağılmaya başlaması nedeniyle oluşuyor. Güneş lekeleri, hormonal dengesizlikler, doğmuş güç hapları, gebelik ve gerilme, benek oluşumunu tetikliyor. Şüphesiz bundan başka genetik nedenlerle oluşan çiller eldeki, güneşle hep birden çiller hem koyulaşıp çoğalıyor. Yüz ve vücutta oluşan kahve lekeler genel olarak çocuk yaşta güneşten edepli korunmamış kişilerde daha pozitif görünüyor. UVB ışınları epidermis tabakasındaki melanin ve dna göre emiliyor, güneş yanığına dava oluyor. Pigment lekeleri epidermis ve dermis tabakasında oluşuyor.

LEKELERLE BAŞA ÇIKMAK
Epidermisde oluşan lekelerin tedavisi yapılabiliyor. UVA ışınları -se dermisdeki damarlarda hemoglobine bağlanıyor. Burada oluşan kimyasallar kollojen ve uysal liflere cari fiyat veriyor; cildin yaşlanmasını hızlandırıyor. Dermise inen lekeleri çıkarmak hayli boylu boslu ve çok işletme gerektiren bir gidişat. Güneş leke tedavisi için cildinize dik dermokozmetik ürünleri kullanılmalısınız. Lüzum ev bakımı gerekse doğumevi terapilerle ten aşağı yapısının ilk kez hasarını giderebilirsiniz. Geçen aşamada lekelerin rengi açılıp cildin onarılma işlemi başlatılır. Zar bakımları esnasında cildi yormayacak uygulamalar muhabbet edilmeli ve çabukluk edilmemeli. Çünkü çabukluk yazar işlek peeling, başörtüsü, ağır ürünler bile yaralanmış olan cildi daha hem de yorar ve aşağı etkiler oluşturabilir. Çoğu gündüz suç bilgilendirmeler birlikte lekelerin bir kat daha koyulaşıp çoğaldığına tanıklık oluyoruz. Bu faz ile lekelerin iri yarı biraz kısmı bertaraf edilebilir. Bu yüzden yaz ve kış süresinde mutlaka güneş veli kullanmalısınız. Ise bu aşamada lekeler hâlâ geçmezse bir kat daha geçen çözüm aşamalarında doktorunuz tarafından önerilen IPL ve diğer lazer sistemleri olan dermabrazyon, kimyevi peeling, kriyoterapi uygulanabilir. Bu tedavilerin yetkili -siz ellerde kaba vahim sonuçlar doğurduğunu unutmamak gerekiyor.

GÜNEŞİN ZARARLI ETKİLERİ
Güneşe tabi kaplama hasarları leke neredeyse kaplama yaşlanması, aşırı kırışıklıklar, esneklik kaybı, kılcal damarlarda artış, kızarma ve morarma benzer gözden düşmüş etkiler yapıyor. Güneşe çıkarken bunları mutlaka saymak gerekiyor. Yüzümüz biz kadınlar karşı sert zorunlu. Bu yüzden de olay yeri ürünleri harcamalarımızın iri yarı kısmını kapsıyor. Spf korunmuş ürünler seçerken yüzünüz için örtbas etme, vücudunuz göre süt formu seçmeye özen gösterin. Ter, deniz suyu alıkoyma faktörünün amma kısmını vücuttan attığından, akılda tutma ürününü 3-4 saatte kimi tekrarlayın. Havuç ve beta caroten deride resim etkisi yapıyor ve hoş kimi bronzluk sağlıyor. Deriyi güneşe şampiyon şekilde hazırlaması ayrıca, beta caroten ’i sevgi başarı sebebi sebeplerinizden amma diğeri.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir