Sohbet Girişi

Türkiye'nin en iyi sohbet odaları

Masaüstü için mirc indir.

TÜBİTAK Yaz Bilim Kampları Başladı

TÜBİTAK Yaz Bilim Kampları Başladı

TÜBİTAK’ın elektronik yayını Bilim Genç’in düzenlediği Robot Burs Şenliği etkinliğinde dereceye girenlere ödülleri verildi

Türkiye Ilmi ve Teknolojik Araştırma Kurumu’nun (TÜBİTAK) elektronik yayını Bilim Genç’in, gençleri robot teknolojileriyle öğretmek göre düzenlediği Robot Burs Şenliği etkinliğinde dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ganimet töreni, Hacettepe Üniversitesi Beytepe Görüşme Merkezi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.  Manivela töreninde berrak TÜBİTAK Anapara Yardımcısı Prof. Dr. Erol Arcaklıoğlu, etkinliğe katılan bütün eserlerin kaba zafer kazanmış olduğunu belirterek, “Bu projede emeği geçen katışıksız okullarımıza, eğitmenlerimize,  gençlerimize ve arkadaşlarımıza takdir ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Kurumun desteği, bilim ve meslek merkezlerinin koordinatörlüğü ve okulların katılımıyla 5, 6 ve 7’nci branş öğrencilerine kasti gerçekleştirilen etkinliğe bu yıl yaklaşık 200 akademi, 400 efendi ve 6 bin bilge katıldı.

Eğitimlerin en sonunda öğrencilerin, öğretmenleriyle hazırladığı biraz bin 200 robot öğrenim projesi arasından dereceye girenlere ödülleri verildi.

Arkadaş Robotlar dalında, İstanbul Hakkıdeğer Ortaokulu Akıllı Şehir Merkezi Projesi,

Sıhhat Robotları dalında, Niğde 19 Mayıs Ortaokulu Horlama Önleyici Titreşen Yastık Projesi,

Selamet Robotları dalında, İzmir Güzelcan Kardeşler Ortaokulu Cankurtaran Madenci Robot Projesi,

Uyanık Robotlar dalında Ankara Doğan Ortaokulu Otopark Bulan Robot Projesi,

Eğitim ve Gösteri Robotları dalında keşke Muş Serinova Yatılı Bodrum Girişi Ortaokulu DIYE-Gemi Kargo Projesi -li ödüle değerinde görüldü.

Batman Açgözlü Ve Saldırgan Tip Kavak Ortaokulu’ndan Rojin Akyıldız, Değerlendirme Fail Çöp Varili Robotu, Adana Ceyhan Haydar Aliyev Mesleki Ilim ve Anadolu Lisesi eğer boy iken Robotik Kuş Karşılayan Sistemi birlikte özgül ödül aldı.

TÜBİTAK’tan Robot Bilginlik Şenliği Etkinliği


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir