Sohbet Girişi

Türkiye'nin en iyi sohbet odaları

Masaüstü için mirc indir.

Saglikli Yasam icin ne yapmaliyiz

Saglikli Yasam icin ne yapmaliyiz

Saglıklı yaşam için neler yapıyoruz desek nasıl bir cevap gelir yorumlarınızı bekliyoruz , tabi önce ben içimden gelenleri yazacagım belki de hadi ya bunları yapıyormusun diye düşüncelere kapılacak ama yapıyorum. Saglıklı yaşam için işe gitmeden önce 1 saat önce yürüyüş yapıyorum çünkü gelince yorgun oluyorum aksam gelincede evde spor yapıyorum evde spor yapılır mı ya demeyin insan yorgunda olsa yapıyor bu kendi ile alakalı bir durumdur. Bazıı insanlar sporu dışarda tercih ediyor aslında en dogrusu bu ama bunu malesef herkes yapamıyor ama evdeykende googleden araştırma yaparak bir çogu sporu yapabiliriz evde de yapmamız gereken sporlar vardır.

Saglıklı yaşam için ekmeksiz yemek yememiz lazım ufak yaşta ailelerimiz bizlere herşeyi ekmekle yemege alıştırdıgı için hayatımız böyle devam ediyor ama bu bize zarar veriyor aynı zamanda ailelerinizin de alışkanlıklarını sizlerin yok etmesi gerekmektedir. Saglıklı yaşam için yaşlı olan yakınlarımızada bazı hareketler önerebiliriz gerekiyorsa onları zorlayın çünkü bu onların hasta olmamasını saglayacaktır. Elbette Yaratan Yüce Rabbimiz bize hastalık verir şifada verir ama ALLAH bize akılda vermiş biz saglıksız beslenirsek olurmu ? bazı şeyler bizlerin elindedir ALLAH isterse olur ama aklımızı kullanmak bizlerin elindedir.
Ekmek yememek dedik peki başka ? Tuz en önemlisi tuzdur Ben tuz yemegime atmam mesela tuz zararlıdır sizlerinde bildigi gibi yada biliyor musunuz bilmiyorum bir süre önce lokantalardan tuzlar infaz edilmişti 🙂 çünkü tuz insanlıga zarar veriyor.

Diger bir konu ise Şeker , evet şekeri kesemiyoruz bu konuda bende zorluk çekiyorum ama kısabiliriz zamanla dahada az atabiliriz çayımıza şekerimizi daha az az derken bir bakıyoruz hiç atmamaya başladık. Saglıklı yaşam çocuklarıda etkiliyor ki bizlerde çocuk gibi davranıyoruz hamburger , veya dışarda yedigimiz bir çogu yiyeecekler kesinlikle saglıksızdır , çünkü dışarda yenilen yemeklerin çogunun yagları birikiyor yada dandik markalardan yaglardan kullanılabiliyor yiyecekler uzun süre bekletiliyor , et gibi.

Saglıklı yaşam için ben çogu zaman evde yemeye gayret ediyorum , ama evet bende insanım sonuçta hep bunu yapamam derseniz arada yiyin sonuç olarak bu sizin saglıgınız dimi 🙂  Bir kısmımızın işinden dolayı dışarda yemek yiyoruz bu da saglıklı beslenmemizi engelliyor , bunun için çözüm zor degil , Mutlaka bulundugunuz yerlerde salata tarzı yiyecekler vardır , meyvada vardır , bunları temin edebilirsiniz , arada sırada agzınıza fındık , fıstık v.b yiyecekler sizi tok tutar ben bunu yapıyorum mesela ne demişler ? Hergün bir avuç fındık iyi gelir 🙂 Sağlıklı yaşam sizin elinizdedir ”Battı gemi yan gider ” demeyin ! Buna bir sorun verin kendinize hakim olun başarmak sizin kanınızda var yeterki isteyin insan isterse herşey olur !


6 Yorumlar

 1. yasminn

  Eylül 22, 2015 at 11:10 pm

  Sağlıklı yaşam için bol bol yürüyüş gemiyi batıramayız kaptan benim muço espanyolla yuyu 😛

  Cevapla
 2. uyus

  Eylül 23, 2015 at 12:24 am

  uyi

  Cevapla
 3. elif

  Eylül 23, 2015 at 12:48 am

  Saglikli Yasam icin ne yapmaliyiz bence spor dengeli beslenme yapmaliyiz

  Cevapla
 4. Makinist

  Eylül 23, 2015 at 8:03 pm

  her şey den biraz biraz. spor yapayım derken kaslardaki ömür de azaltılabiliyor. yani her şey biraz biraz

  Cevapla
 5. kasensiz

  Eylül 23, 2015 at 8:28 pm

  Paylaşım için teşekküller. Emeğine sağlık Microsoft..

  Cevapla
 6. Semih

  Eylül 23, 2015 at 8:31 pm

  Saglıklı bir yasam için bana göre ne spor nede herhangi bir sosyalite veya hobi önce kafa olarak huzur lazım en çok ihtiyacım olan sey budur. Huzurn yoksa stres varsa istediğin kadar spor yap diyet yap çökmeye mecbursun

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir