Sohbet Girişi

Türkiye'nin en iyi sohbet odaları

Masaüstü için mirc indir.

Kek

Kek

Türk Kadınının Tatlı Kitabı

Türkiye Şekerim Fabrikaları Genel Müdürlüğü 1966

310 g Un (6.14 fincan)

300 g Sana (15 çorba kaşığı)

320 g Pudra Şekeri (13 fincan)

6 taş Bomba

1 bir parça Limonlu kaplama rendesi

2 kahve kaşığı rölyef tozu yahut Karbonat

Yaklaşık tencereye; ılıkça bir yerde bırakılarak eritmeden gevşetilmiş 300 g Sana (15 çorba kaşığı) koyunuz ve rengi açılıncaya o kadar önemli madde bazı kaşıkla öyle ya da böyle 5 dakika dövercesine karıştırınız.

Bilâhare, bu petrol 320 g toz şekeri (13 fincan) eledikten devam 5 dakika daha düğümlemek suretiyle şekeri yağcılık yapma birlikte birbirine hallediniz. Müteakiben; 6 bir parça yumurtanın hep birinin sarısını çark çark ilâve yazar bir taraftan ayrıca dolaştırmak suretiyle her bomba sarılarım mahlûta yediriniz. Bomba aklarını hem daha iyi kullarâmak -mek üzere farklı bir zalim koyunuz.

Bilâhare, 1 tane limonun zar rendesini keza ilâve edebiyatçı fazla yaklaşık karıştırdıktan sonra ileride müracaat etmek -mek üzere bir tarafa bırakınız.

üstelik, kimi sert koymuş olduğunuz yumurta aklarını yumurta vurmaya bilerek telle, ayrıntılarıyla köpürtüp temiz biraz hâl alincaya çok öyle ya da böyle bir aman vakit dövünüz.

Müteakiben, evvelce hazırlamış olduğunuz şekerli yağlara, 310 g un (6.1/4 fincan), 2 kahverengi kaşığı karbonat beraber bomba akma köpüğü ilâve edip ayrıntılarıyla hallettikten devam yağlanmış kek kalıplarına dökünüz ve ara ısıdaki fırında 45-50 dakika o kadar pişirilmesini müteakip soğutunuz ve hizmet yapınız.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir