Sohbet Girişi

Türkiye'nin en iyi sohbet odaları

Masaüstü için mirc indir.

Girilmez Deniliyordu Güvenlik Güçleri Küçük Kandili Dağıttı

Girilmez Deniliyordu Güvenlik Güçleri Küçük Kandili Dağıttı

Türkiye de yerlesim birimleri icindeki kücük Kandil olarak nitelendirilen Silopinin Zap mahallesine aksam saatlerin de güvenlik gücleri operasyon düzenledi. 12 örgüt yöneticisi kacmak zorunda kaldi.

Terör örgütü pkk ve örgütün gençlik yapılanması ydg-hnin Güneydogudaki kritik ilceler den temizlenmesine yönelik baslatilan kapsamli hareket cercevesin de bu aksam önemli bir gelisme yasandi.

Dogrudan kandil den destek ulastigi belirtilen ve ydg-hnin yerlesim birimlerindeki yapilanmasi cercevesin de Türkiye de yerlesim birimleri icindeki kücük kandil olarak nitelendirilen Silopinin zap mahallesine aksam saatlerin de güvenlik gücleri girdi.

KOMANDOLAR DA OPERASYONA KATILIYOR

Terör örgütü pkknin hendek siyaseti olarak da adlandirilan Cizre Silopi Silvan Dargecit ve Sur da yerlesim alanlari icin de baslattigi terörist baskaldiriya karsi devlet, 14 Aralik tarihin den itibaren daha etkin önlem almaya yöneldi. Meskun mahallerdeki operasyonlar daha önce agirlikli olarak polis özel harekat timleri tarafin dan yapiliyordu. Yeni konsept cercevesin de polisin yani sira jandarma özel harekat timleri ve kara  deniz komandolarıi da operasyonlar da yer almaya basladi.

TSK daha önce kirsal kesim de Hakkarinin Oramar daglari bölgesin de PKKnin kücük kandili olarak adlandirilan bölgede operasyonlar yapmis ve bu bölgeyi terörist unsurlar dan temizlemisti.

Silopideki Zap mahallesi ise örgütün genclik yapilanmasi YDG Hnin yerlesim birimlerindeki kücük Kandili olarak nitelendiriliyordu.

12 ÖRGÜT YÖNETİCİSİ

Eylemleri koordine eden 12 PKK üst düzey yöneticisinin operasyonun baslamasi ile birlikte Zap mahallesini terk ettikleri ileri sürülüyor.

Örgütün genclik yapilanmasi unsurlarinin da telas icin de mahalle den kactiklari belirtiliyor.

İRTİBAT MERKEZİNİ KAYBETTİ

Silopi de en fazla YDG-H militanin icin de yer aldigi mahalle alinmasıyla  birlikte örgütün sinir hattin da örgütün dag kadrosu ile dogru dan irtibat kurduklari 3 kritik merkez den biri örgütün elin den cikmis oldu değerlendirmesin de bulundu.

HDP AÇIKLAMASI

Bu gelismeye paralel olarak bu aksam HDP Genel Merkezin den yapilan  yazili aciklama dikkat cekti.

Bin kadar yurttasin bulundugu Silopinin Zap Mahallesi dört bir yan dan agir bir saldiri altindadir. Halkin cikabilecegi bir yer bulunmamaktadir. Hendekler olsun olmasin mahallenin her tarafi tanklarla bombalanmaktadir. İnsanlar ac ve susuz evlerinin bodrumlarina siginmis durumdadir ve gecislere izin verilmemektedir.


3 Yorumlar

 1. ust_dzy_yntciM

  Ocak 3, 2016 at 1:10 am

  Aferin yapanlara…

  Cevapla
 2. kimsin

  Ocak 3, 2016 at 2:35 am

  paylasim icin tesekkurler

  Cevapla
 3. nokia

  Ocak 3, 2016 at 11:30 am

  Aslanlarım benım.. Rabbım Sırtınızı yere getırmesın.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir