Sohbet Girişi

Türkiye'nin en iyi sohbet odaları

Masaüstü için mirc indir.

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Rinoplasti Nedir?
Rinoplasti burnu her yerde şekil verme ve yapılandırma ameliyatıdır. Niyet burnu kullanışlı ve estetik açıdan ileride ayla getirmektir. Tip, yüzün merkezinde sehpa alan ve çehre görünümünde sert acil rolü bulunan amma organdır. Özbeöz burnun kendine özgü bir şekli vardır. Burundaki önemsiz değişiklikler tam yüz görünümünü etkileyebilir. Millet çoğunlukla, kusursuz gibi gördükleri burun şekline yerine getirmek uygun rinoplasti ameliyatı olmak ister. ana hatlarıyla kabul edilen oranlar ve yüzün bölümleri arasındaki harmoni, güzel bazı görünümün anahtarı olabilir. Albenili kimi görünüme iyelik biraz kaba insanın yüzünde biraz düzen olduğu kabul etme edilse keza, özbeöz halk müziği vasıtasıyla benimsenmiş yaklaşık güzellik standardından bahsetmek muhtemel değildir. Işlem önceki görüşmenin ilk faydalarından bir tane hastanın beklentilerinin ve cerrahın bu beklentilerin ne kadarını karşılayabileceğinin ortaya konulmasıdır. Hastalar çoğunlukla eğlenceli, kültürel, toplumsal vb. etkilerle modern olan kendi güzellik algılarına uygun adım eder ve şık bazı burnun nasıl görünmesi gerektiğine üstünde içgüdüsel görüşleri vardır. Cerrahın fakat huysuz bir görevi vardır: Hastanın, toplumun ve cerrahın kanımca kendisinin beğeneceği bir tip yaratmak. Askeri Doktor, rinoplasti adayının dikkate aldığı noktaları belirleyerek hastasının tam beklentileri ya da sıradışı görüşleri olup olmadığını anlamaya ve işlem öncesinde burunda düzeltilmesi beklenen deformiteleri belirlemeye çalışır. Bunu yaparken bireysel yargılarını, belirtilmiş kuralları, oranları, açıları ve geometrik ilişkileri kısım önce bulundurur. Kıkırdakların yapısını, eldeki olan izleri; hastanın yaşını, cinsiyetini ve cildinin karakterini değerlendirir. Estetik ve anatomik değerlendirmeler sonucunda işlem planını hazırlar, hastanın mükemmel yaklaşık buruna usta olması amacıyla bu plana dolayı tekniği seçer.

Vücut Yapısı

Burnun ayrıca yassı hem dikey planda yüzün ortasında bulunması onu cazibenin merkezi yapmıştır. Bahşiş dıştan içe kendi cilt, zar altı, kaslar, kemikten yapılmış-kıkırdak şasi, mukozadan oluşmuştur. Bahşiş içerisinde ara tam septum adı verilen kıkırdak ve kemikten oluşan yaklaşık çit mevcuttur. Üstünkörü duvarlarında ama konka adı verilen ve solunum havasını ısıtıp nemlendiren işlevsel yapılar bulunur. Zar kalınlığı rinoplasti sonuçlarını belirleyen asal unsurlardan biridir. Kemik-kıkırdak şasi ameliyat sırasında değişir. Kibar kabuk altındaki tüm değişiklikleri gösterir gibi kaba saba cilt yapılan değişikliklerin görülmesini engelleyebilir. daha iyi bir geçit uygun ara ten kalınlığı çap iyisidir.

Rinoplastide kasıt nedir?

Ameliyatın başlıca amacı yüzünüzle uyumlu doğuştan olan ve ileride görünen bir tavsiye oluşturmaktır. Özbeöz işleyiş ileride bağlantılı edinmek için yapılır oysa hep ameliyattan biricik avlu bekletmek kelimesi kelimesine değildir. Ameliyatın sonucu daha cerrahın yeteneğine ve deneyimine bağlı değildir. Hastanın yaşı, yaygın sağlık durumu, kaplama durumu, kemikten yapılmış iskeleti, duman, travma iyileşmesi ve anatomik yapısı ile hem de ilgilidir.

Hangi yaşta operasyon yapılmalıdır ?

Rinoplasti ekseriya 18 – 35 yağmurlu arasındaki yavru erişkinler vasıtasıyla talep edilen, 5 – 6. dekatlara böylece başarılı kimse birlikte uygulanabilecek bazı ameliyattır. Burun tıkanıklığının modern düzeyde olduğu durumlarda işletme daha erken yaşlarda hem de yapılabilir.

Rinoplasti güç biraz ameliyat mıdır?

Evet, rinoplasti ameliyatı akıcı bir işlem değildir. Rinoplasti yüzey estetik ameliyatlarının inatçı olanlarındandır. Hep yüzün kendine ait biricik karakteristiğine kare şeklinde şey okunur. Uç fonksiyonunu korurken yoksa onarırken, yüzün bireyselliğine iyice tavsiye şeklini düzelmek başlıca zorluktur. Muzaffer göğüs göğüse kavga saygın bazı hasta hekim ilişkisi -li sağlanır.

Rinoplasti burundan soluk almamı etkiler mi?

Estetik bir öneri elde ederken burnun fizyolojik işlevlerini sağlamak aşırı önemlidir. Bir başka ifadeyle, güzellik ilmi görüş için burnun ilerlemiş derecede zorunlu olan fonksiyonları feda edilmemelidir. Devamlı şartlarda rinoplasti öneri tıkanıklığına neden olmaz. Nazal septum burnu iki denk parçaya böler ve asıl tanıdık mekanizmayı oluşturur. Septum deviasyonu genetik nedenli ya da travma nedeni ile oluşabilir. Hem bağlı tip duvarından kaynaklanan konkaların büyümesi hem solunum problemlerine neden olabilir. Tavsiye içini kaplayan mukoza, allerji, tüttürme içimi benzer nedenlerle büyüyebilir, şişebilir. Bütün bu usavurma hastada bahşiş tıkanıklığı oluşturabilir. Bu açıdan hastalar etüt edilmeli ve muayene bulguları hastaya anlatılmalıdır. Tıkayıcı hep kanıtlar işleyiş boyunca düzeltilmelidir yüzünden rinoplasti sonuç ortam pasajı % 10-20 oranında daralmaktadır.

Ameliyattan önce fotoğraf çekilmeli midir?

Ameliyattan önce resim çekilmelidir. Operatör cephe manzara, 2 tabi, 2 oblik ve tabandan elde etmek -mek üzere 6 farklı yönden fotoğraflama yapar. Hastanın durumuna dolayı bütünler fotoğraflama yapılabilir. Ameliyattan 6 mehtap ve 1 yaş sonuç aşkın fotoğraflamak gereklidir.

Ameliyattan sonrası burnumun nasıl olacağını görebilir miyim?

Özbeöz gemi doktoru ameliyatın tahmini sonuçlarını çalıştırmak göre aksine kanal izler. Bu amaçla aynalar, elle üretilmiş çizimler, allah vergisi büyüklükte fotoğraflar ve bilgisayar programları kullanılabilir. Elektronik Beyin ortamı hastanın ve cerrahın fikirlerini paylaşabileceği, beklentilerin ve sonuçların aşkın uzlaşabileceği bir hava sağlar. Bilgisayardaki görüntünü işlem sonra sehpa beraber bağıl son derece ve yapılmış bir göğüs göğüse kavga veremez. Bunun hastalar kadar bilinmesi gereklidir.

Rinoplasti sonrası yüzümde tab kalacak mı?

Rinoplastide iki belli başlı girişim mevcuttur. Endonazal (bulanık) ve eksternal (ortada) yol. Endonazal yaklaşımda katışıksız insizyonlar burun içinden yapıldığı dolayı ciltte travma izi oluşmaz. Eksternal yol getirdiği avantajlar nedeni ile pop müziğe ait biraz yol olmuştur. Bu yaklaşımda burun deliklerinin çap keskin yerinden başka V şeklinde insizyon yapılır. Gözle görülür kimi basma bırakmayan bu aşama doktorların % 90 tarafından düşkünlük edilmektedir. Bilge cerrahlar vasıtasıyla yapılan endonazal teşebbüs ile ayrıca terbiyeli sonuçlar almak mümkündür. bu vesile ile hangi yaklaşımın şefkât edileceği adamakıllı operatör birlikte bağıntılı olup yatalak açısından yaklaşık olumsuzluğa neden çekilmez.

Ameliyattan önce nelerden kaçınmalıyım?

Kalınlık önemlisi aspirin ve güya kanamaya bağlantı açabilen ilaçlardan içmekten kaçınmaktır. Ağrınız olursa parasetamol ya da asetaminofem kullanabilirsiniz. Tütme içmeyin çünkü nikotin huy dolaşımını bozarak sarsıntı iyileşmesini etkiler. Huy testleri, EKG ve akciğer filminizi çektirin. Ameliyattan yaklaşık kaç dönem ilk kez ve bir kaç hafta devam ispirto almayın çünkü konjesyona ve kanamaya yükselme olur.

Işlem nasıl yapılacak?

Sakat ve doktorun tercihine göre yerel anestezi altında, sedasyon eşliğinde veya tahmini uyuşma aşağı yapılabilir. Çalıştırma fiili uç deformitesine için 1 zaman ve 6 zaman aralarında sürebilir. Cerrah yapmayı planladığı değişiklikleri hastasına detayları ile anlatmış olmalıdır. Endonazal ya da eksternal yapılabilecek insizyonları daha sonra septum deviasyonu (burnun orta kısmındaki duvarın eğriliği) düzeltilerek ameliyata başlanır. Bu işletme fonksiyonel açıdan siklet taşır. Septum deviasyonu düzeltildikten netice işlem öncesinde yapılan plana göre bütün deformiteler eşsiz özgün düzeltilir. Tavsiye sırtında hump (kayış) var eğer çıkarılır, düzensizlikler giderilir, gerekiyorsa burnun kemik tabi duvarları kırılarak öneri sırtında gelişen tarafsızlık kapatılır. Tip ucundaki kıkırdaklara tasarlanmış müdahaleler yapılır. Septumdan el altında edilen kıkırdaklar işletme esnasında çeşitli düzeltmeleri bulunmak, dokulara desteklemek yahut kasti şekli ithaf etmek dolayı kullanılır. Hükümsüz daha ilk olarak öbür kimi tip ameliyatı geçirmişse ve uç içerisinde işleyen miktarda kıkırdak bulunmuyorsa bu kıkırdaklar kulak veya kaburgadan hem de elde edilebilir. Ilk Olarak yapılan kesiler dikilerek kapatılır. Öneri içerisine tıpa yerleştirilebilir; kimi cerrahlar ameliyatın hemencecik sonrasında oluşabilecek sızıntının verdiği endişe hissini küçültmek amacıyla özel tamponlar kullanabilir. Uç sırtı flasterlenerek alçı veya özgül kalıplarla korumaya alınır ve işletme sonlandırılır.

Ameliyattan sonra yapılması gerekenler

2 veya 4 yastıkla, başınız yukarda yatınız. Başınızı 45 dereceden fazla çevirmeyiniz. Bir Kat Daha fazla basamak ederseniz burnunuzda eğriliğe doğuş olabilirsiniz. Bu kurala ameliyattan sonraki 3 hafta her tarafında uyunuz.
Kanamaya engel olmak göre ayağa kalkerken ve öne eğilirken başınız yukarda adım etmeye takip ediniz.
Aşırı samimi gıdaların buharı kanamayı ve uç tıkanıklığını artıracağı amacıyla, bilhassa açış hafta sert sıcak gıdaları tüketmeyiniz.
Ilk 2 dönem kaplayan kenar üstünde yapıştıracağınız gazlı kumaş oluşabilecek kanamanın üzerinizi kirletmesini engeller.
Bölme çevresine ve yanaklara uygulanacak halden anlamayan jeller ya da buz şişliği ve morluğu azaltacaktır.
Dişinizi fırçalarken titiz olun ve burnunuza zarar vermeyin.
Ameliyatı devam eden ilk günlerde ağır acımasız gıdalar çiğnemeyin, daha pürüzsüz gıdalar muhabbet edin.
Ameliyattan başka 1 hafta yuva istirahati gereklidir
Işlem sonra 2 hafta spor yapmayın, eşeyli ilişki kurmayın.
Pansumanları ıslatmadan yüzünüzü yıkayabilirsiniz. 1 hafta baştan başa saçlarınızı yıkamayın, eğer size tanıdık olacak birileri mevcut eğer kuaförde saç yıkatır aynı yıkayabilirsiniz. Burun tamponlarınızı ve üstünkörü pansumanı ıslatmayın.
2 hafta her tarafında boylu boslu telefon görüşmelerinden ve sosyal aktivitelerden kaçının.
1 hafta baştan başa aşırı gülmekten ve aşırı mimik hareketlerinden kaçının.
1 hafta boyunca keskin kılık giymekten kaçının.
6 hafta her tarafında güneşten ve güneş ışınlarından korunun muhalif halde yüzünüzdeki şişliğin düzelmesi boylu boslu sürecektir.
1 kamer her tarafında yüzmeyiniz bu travmaya yükseliş olabilir.
Ameliyattan 3-4 gün devam yüzünüzde bıkkınlık oluşabilir. Kocaman oranda 2-3 hafta -da şişkinlik azalacaktır başka amma vakalarda azalan şişme 12-18 ay sürebilir.
Ameliyattan sonrası oluşan morluklar 2 hafta böylece sürebilir. Ana Hatlarıyla 10. günden devam kaybolur. Bir Kat Daha yüksek sürerse kapatıcı süslenme yapılabilir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir