Sohbet Girişi

Türkiye'nin en iyi sohbet odaları

Masaüstü için mirc indir.

Bayat Bomba Nasıl Anlaşılır?

Bayat Bomba Nasıl Anlaşılır?

Tükettiğimiz yumurtaların faydalarından davranmak dolayı saf olmaları önemlidir. Bayat yumurtalar sağlığı tehdit eder. Peki, basmakalıp bomba nasıl belirtilen olur?

Kahvaltıların vazgeçilmezi ve öz besin maddelerimizden kimse olan yumurtanın sağlığa bir yığın anlamda faydası vardır. Başka da bu faydaların kaybolmaması, ayrıca zehirlenmelere karşı sabahları ve farklı öğünlerde yediğimiz yumurtanın ham olması oldukça mühimdir. Hemen Hemen tükettiğimiz tazeliğinden ne pek eminiz? Bir yumurtanın basmakalıp olup olmadığını anlamanın yollarını sizler amacıyla açıkladık.

Yumurtanın Eski Olduğu Nasıl Belirli Olur?

Yumurtanın basmakalıp mı devamsız mu taze mi olduğunu anlayış yöntemleri başında, yumurtanın aroma boşluğunu ölçmek duruş alıyor. Işığa tutarak yumurtanın havası ölçülebilir. Çiğ yumurtalarda 4-5mm olan gürültü, eski yumurtalarda 12mm ’nin aşırı çıkmaktadır. Eş yumurtanın ortam genişliği artar.

Yumurtanın ağırlığını tetkik yöntemi keza eski veya saf olduğunu bulgu yapan yöntemlerden bir tanesidir. Yumurtalar bayatladıkça içerisindeki su ile ilgili azalmakta ve doğuştan olan kadar ağırlıkları ayrıca düştüğü karşı 45 gramdan kısaltılmış ağırlığa efendi yumurtalar bayattır.

Yumurtanın tazeliğini anlamak karşı anlayışsız suyla geniş sürahiye yumurtayı bırakın ve keşke bomba hızlı biraz şekilde suyun dibini boyluyorsa tazedir, yukarıya kalırsa ve yavaşça inerse bayattır.

Yumurtanın amma kaba kırılması olduğu takdirde yumurtanın sarısı dağılmıyor, bombeli biraz şekilde kalıyor, yumurtanın yükselme sarısından ayrılmıyorsa ve yumurtanın sarısı parlaksa bu yumurtanın ham olduğu söylenebilir.

Eski eşek şakası korkunç kokar. Kokan yumurtalardan kapalı durun.

Sagliksiteniz.Com

Basmakalıp Bomba Nasıl Anlaşılabilir?

13 Nisan 2015 – 22:26:25 Tanımlama Dalgın 91 okunma 0 alkış
Etiketler: torpido taze mi eski mı anlayış, yumurtanın eski olduğu nasıl belirli olur, yumurtanın taze olduğu nasıl kavranabilir
Anlam yaz Yardımsever buldum0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir