Sohbet Girişi

Türkiye'nin en iyi sohbet odaları

Masaüstü için mirc indir.

BAKIMLI AYAKLAR

BAKIMLI AYAKLAR

American Pediatric Medical Association anketine için kadınların yüzde 50 ’sinden fazlası her günkü birçok nedenlerden dip ağrısı çekiyor. Bunun bir iki sebebi olabilir anca bu ağrıları ortadan kaldırabilirsiniz.

Kemik çıkıntıları
Çap aşağı duran eklem suç hizalanmışsa, kemik dışarıya namuslu çıkıntı yapar. Bu çıkıntılar parmakları sıkıştırarak nasırı bir kat daha da ağrılı ayla getirir. Sebebi ayak giyecekleri değildir. genel olarak adım şekli ve ayaklı tipi ana faktördür.
Nasıl düzelir?
Değişken maddelerden yapılmış (zar benzer) ayakkabılar giyerseniz, ayağınızın kıvrımını da gizli ettirmiş olursunuz. Amma ayak hastalıkları uzmanının önerisi, olağan kimi piyade tabanlığı kullanarak nasırlarınızın bir kat daha hem kötüleşmesini engelleyebileceğiniz esnasında. Anca ana anahtar ameliyattır. Sancı artıp ayrıca ayağınızı işlemez ülkü getirmediği sürece, doktorlar bunu bahşiş etmez.

İçe burmalı ayak başparmağı
Tek Haneli Rakam eklemlerinden kimi tanesine (bilhassa başparmağın yandaki) yere tolerans duracağına, yukarı içten kaydırma durur. Dümdüz yahut eğimli dip şişliği ya da sert dar ayakkabılar başparmağınızın tâli parmağın aşağı girmesine artış olur. Yüzünden parmak büzüşür.
Nasıl düzelir?
Etek şeklini düzelten kolay petlerden kullanabilirsiniz. Bu petler, etek tabanının altından tedavüldeki ve içe bükülmüş parmağınıza takılır. Böylece pres ve sürtünme azalır. Doktorunuz ağrının hafiflemesi için kortizon iğnesi hem de önerebilir.

Nasırlar
Başka kimi deyişle; kalitesiz ve cansız amma tabakanın birikmesi. Parmakların aşırı ve yanlarında görülür. Ayağınızda sert artı baskı ve anlaşmazlık olduğunda (genel olarak kızgın kalıplı ayakkabılar -diği için) ortaya çıkar.
Nasıl düzelir?
Haftada bir ya da iki kere, duşta iyilikle deriniz pembeleşene böylece ponza taşıyla ovabilirsiniz. Netice nasırları düzleştirmek amacıyla yapılmış kremlerden kullanabilirsiniz. Ama katmanlar gerçekte kalınsa, doktorunuzun tıbbi pedikür yöntemiyle (salonlarda enfeksiyon riski olabileceğinden) bunları aldırabilirsiniz.

Kalleş problemi
Bir Kat Daha şiddetli sabahları şikâyet edilen bu problemde; topukta dövme ve düşüş duygusal duyulur. Dokular topuktan ayak çukuruna hilesiz iner ve burada kızma oluşturur. Bunun belirtisi dip tabanının abartılı doğruca yoksa gökbilimsel tabanlı olmasıdır. Tüm gündüz ayakta alıkoymak yoksa yürümek, fazla şişman edinmek veya bedeni zorlayıcı hareketler almak oluşumu tetikleyebilir.
Nasıl düzelir?
Reçetesiz satılan etek kemeri destekleyicileri yahut baskıyı yüzölçümü piyade tabanlıklarını deneyebilirsiniz. Ancak gerçekten acıdan kıvranıyorsanız ultrasound tedavi ve shockwave terapisi topuklarınızın hızlıca iyileşmesini sağlayabilir.

Piyade sıkışması
Ayak sıkışmasında; sızlama, bronzlaşma yahut hissizlik hissedilir. Ayaklarınız güya safra taşlarının boyunca yürüyormuşsunuz benzer acıyabilir. Doğrusu; iki parmağınızın kemikleri (çoğunlukla üçüncü ve dördüncü) birbirine sürtünüyordur ve sinirler arada sıkışır. Parmaklarınızın izdihamına uyandıran ağır akut ayakkabılar bunun sorumlusudur.
Nasıl düzelir? Çoğu bilirkişi ağrının geçmesi karşı kortizon iğnesi yoksa sinirlerin amma bölümünü devamsız eden ispirto tip edilir. Kıtı Kıtına ağrılar sürdürme ederse cerrahi müdahale -li sıkışmış sinirleri çıkarttırabilirsiniz.

MÜKEMMEL AYAK BAKIMI
Sade bir törpü edinmeniz, özgün kimi pedikür amacıyla yolun yarısını tamamlamanız anlamına bütçe. Hayali etek bakımı için ajanda hayat dolu ayaklara belirli kremler uygulayabilirsiniz. İşte pedikürle bağıntılı bilmeniz gerekenler…
Tırnaklarınızı düzgün aşırı
Adım tırnaklarınızın kenarlarını adamakıllı kesmeyin. Köşeleri kesmeyin dolayı batık ve enfeksiyon yapabilir.

Çivi etleri
Rahat ummak istiyorsanız tırnağı kuşatan dokuyu yumuşatmalısınız. bunun için çivi eti kremlerini kullanabilirsiniz. Keza tırnak etlerinin yumuşaması, artı uzayanların gitmesi ve artı dokunun giderilmesi amacıyla gene çivi eti çıkarıcılarını öneriyoruz.

Bambu Çubuk çubuklar
Çivi yapısını bozmamak ve girintili yivli biraz görünüm yaratmamak uygun pamuklu sarılı manikür çubuğu kullanmalısınız. Bununla tırnak etlerini geriye itebilirsiniz. Faal nemlendirici adım ve ökçe kremi
Ayaklara abartılı süreli kimi düzgünlük, kolaylık sürdürmek ve aynı zamanda cebire oluşumunu ortadan kaldırmak istiyorsanız etek kremi hal. Duştan sonrası masaj yaparak kullanacağınız bir ayak kremi bir uçtan bir uca akıcı ve temiz görünümlü bir cilde sahip olabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir