Sohbet Girişi

Türkiye'nin en iyi sohbet odaları

Masaüstü için mirc indir.

Adetlerim düzensiz neden?

Adetlerim düzensiz neden?

Adetlerim düzensiz neden. Kadinlarin cogu yil boyunca 11-13 kez adet döneminden gecer. Bu rakama yakin degerler 1-2 az ve ya fazla normal olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle, adet düzensizligi konusuna ancak sizin icin normal olan degerlere bakilarak bir degerlendirme yapilabilir. Adet dönemi,adet görmeye basladiktan sonraki ilk bir kac yil boyunca sik sik düzensizlik gösterebilir.

Adetin normal zaman döngüsüne girebilmesi icin adet görmeyi saglayan hormonlarin dengelenmesi gerekmektedir. Ayni durum adetin sona ermeye yakinlastigi perimenopoz ve menopoz dönemleri öncesinde de gecerlidir. Son adet döneminin üzerinden 12 ay gectikten sonra menopoz dönemi baslar.

Adetlerim düzensiz neden

Bu nedenle sik sik adet düzensizligi yasiyorsaniz altinda yatan nedenin kesin olarak belirlenebilmesi ve uygun tedavinin gerceklestirilebilmesi icin bir doktora görünmelisiniz. Adet düzensizligine veya anormalligine yol acan hastaliklar disin da adet görmenin tamamen durdugu amenore durumu bulunmaktadir. Hamile olmayan emzirmeyen ve menopoza girmemis kadinlarda 90 günden uzun yasanan amenore adet görmeme anormal olarak kabul edilmektedir. Gögüsleri gelismeye basladiktan sonra 3 yıl icin de veya 15-16 yasinda adet görmeye baslamamis olanlar adet görmeme ile karsi karsiya olabilir.


1 Yorum

  1. latife

    Ağustos 7, 2015 at 4:49 pm

    Adetlerim düzensiz neden okudum ama yine aklimda supelerim var yardimci olurmusunuz

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir